Adana Güney Haber

100.YILA 100 BİN FİDAN

100.YILA 100 BİN FİDAN
115 views
22 Aralık 2021 - 15:14

5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü nedeniyle Adana Valiliğimiz himayelerinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Adana Orman Bölge Müdürlüğü Kozan’da ilk fidanları toprakla buluşturdu.

(HABER MERKEZİ)-5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü nedeniyle Adana Valiliğimiz himayelerinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Adana Orman Bölge Müdürlüğü Kozan’da ilk fidanları toprakla buluşturdu.

23 Ağustos 2020 yılında Kozan Eskimantaş mevkiinde meydana gelen orman yangınında zarar gören alanlarda Kozan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, yangından hemen sonra yanan ormanlık alanların yeninden ağaçlandırılması için saha temizliği ve arazi hazırlığı tamamlanan 100 hektar alana ilk fidanların dikimi yapıldı.

Etkinliğe Ağaçlandırma Şube Müdürü İlhan Köse, Şube Mühendisi Gürcan Köylü, Kozan Orman İşletme Müdürlüğü Acaryayla İşletme Şefi Alper Düzgün, işletme müdürlüğü personeli ve orman köylüleri katıldı. Dikim çukurlarının açılması, fidanların dikim aralıkları, fidanların dikim tekniği konularında bilgiler veren Şube Müdürü İlhan Köse dikilen fidanların geleceğimize ve Kozana’a nefes olmasını temenni etti.

Fidanların toprakla buluştuğu etkinlikte konuşma yapan Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz yanan alanları bir an önce ağaçlandırmayı hedeflediklerini belirterek; “Adana’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl Dönümünde böyle güzel bir etkinlikte yer almak bizleri mutlu etti. Bu vesile ile 5 Ocak Adana’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı Kutlu Olsun. Orman Bölge Müdürlüğü olarak fidan dikerek Adana’mızın orman varlığını arttırmaya devam ediyoruz. Yanan ormanlık alanlarımızı yıl içerisinde tekrar ağaçlandırıyoruz. Kozan İşletme Müdürlüğümüz, sahanın fidan dikim zamanına yetişmesi için büyük bir gayret ve özveriyle çalışarak sahayı dikime hazır hale getirdi. 100 hektarlık sahaya, yaklaşık 100 bin adet kızılçam, harnup, defne, servi fidanları dikeceğiz. Dikilen fidanlarla birlikte yanan ormanlık alanlar tekrar yeşil örtüsüne kavuşacak. Yangının izlerini silmek ve daha yeşil bir vatan için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu