logo

14 Temmuz 2018

1,6 milyar yumurta üretildi

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kümes Hayvancılığı Üretimi, Mayıs 2018 sonuçları değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda, Türkiye’de Mayıs ayında tavuk yumurtası üretiminin 1,6 milyar adet olarak gerçekleştiği belirtildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kümes Hayvancılığı Üretimi, Mayıs 2018 sonuçları değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda, Türkiye’de Mayıs ayında tavuk yumurtası üretiminin 1,6 milyar adet olarak gerçekleştiği belirtildi.

Tavuk yumurtası üretiminin Mayıs ayında bir önceki aya göre %0,1, bir önceki yılın aynı ayına göre %2,1 arttığı ifade edildi.

TAVUK VE HİNDİ ETİ ÜRETİMİ ARTTI

Açıklamada; kesilen tavuk sayısının Mayıs ayında 115 milyon, kesilen hindi sayısının ise 619 bin adet olduğu bildirildi.

Kesilen tavuk sayısının Mayıs ayında bir önceki aya göre %5,6, bir önceki yılın aynı ayına göre %4 arttığı belirtildi. Mayıs ayında kesilen hindi sayısının ise bir önceki aya göre %8,5, bir önceki yılın aynı ayına göre %52,9 arttığı ifade edildi.

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, tavuk eti üretiminin 200 001 ton, hindi eti üretiminin ise 6 888 ton olarak gerçekleştiği belirtildi. Tavuk eti üretiminin Mayıs ayında bir önceki aya göre %4,4, bir önceki yılın aynı ayına göre %4 arttığı bildirildi. Mayıs ayında hindi eti üretiminin ise bir önceki aya göre %15,2, bir önceki yılın aynı ayına göre %58,3 arttığına dikkat çekildi.

 

Share
199 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.