logo

2 yaşındaki kızı ezip kaçan sürücü 240 kilometre takip sonucu yakalandı 

Adana’da 2 yaşındaki kız çocuğunu sokakta oynarken arabasıyla ezip kaçan sürücü Adana polisinin 240 kilometre güzergah arasında kamera kayıtlarını incelemesi sonrası yakalandı. Zanlı yakalandıktan sonra suçunu itiraf edip, “Sokakta sandalye satıyordum, satış yaptıktan sonra yoluma devam ederken, taşın üstünden geçtiğimi zannettim, çocuk olduğunu bilsem inip hastaneye yetiştirirdim” dediği öğrenildi. Adana’da sandalye satan Suriyeli bir şahsın kullandığı kamyonetin altında kalıp can veren 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan’ın babası olay yerine geldiğinde kimsenin olmadığını, kızını kucağını alıp götürdüğünü, yaşamadığını söylerken, amca ise çocuğu ezen şahısların en ağır bir şekilde ceza alması gerektiğini ifade etti. Ela Nur’un amcası, sürücünün en ağır şekilde ceza alması gerektiğini belirtti.
ADANA (İHA) – Adana’da 2 yaşındaki kız çocuğunu sokakta oynarken arabasıyla ezip kaçan sürücü, Adana polisinin 240 kilometre güzergah arasında kamera kayıtlarını incelemesi sonrası yakalanırken, zanlı “kızı taş zannettim yoksa dururdum” dedi.
Edinilen bilgiye göre, olay merkez Yüreğir ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 18 Eylül günü 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan evlerinin önündeki sokağa çıktı. Kız çocuğu bir süre sonra evlerinden biraz uzaklaşarak 2876 Sokağa girdi. Çocuklarının evde olmadığını gören anne Fatma ve baba Çetin ile kız çocuğunun ağabeyi Halil Tarhan sokakta çocuğu aramaya başladı. Ağabey kız çocuğunu 2876 Sokakta yerde kanlar içinde yatarken gördü. Olay yerine anne ve baba da geldi. Araçla kız çocuğu özel bir hastaneye kaldırıldı ancak hayatını kaybetti.

SOKAĞA GİREN ARABALAR TEK TEK İNCELENDİ
Kız çocuğunun ölmesi sürücünün de kaçması nedeniyle Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Polis, çocuğa çarpan sürücüyü yakalamak sokağı gören kameraları incelemeye aldı. Ancak sokağı direk gören kamera olmadığı için bu sokağa yakın güvenlik kameraları incelemeye alınarak sokağa girebilecek araçlar tek tek tespit edildi. Polis kızın evden çıkış saati ve ağabeyinin onu bulma saatini de tespit ederek bu saat diliminde 100 aracın sokağa girdiğini belirledi. Polis bu araçları tek tek inceleyip çocuğa çarpıp altına alabilecek araç sayısını 6 ya indirdi. 

AİLE KIZINA ÇARPAN ARACI BULDUĞUNU SÖYLEDİ
Polis kız çocuğuna çarpabilecek araç sayısını 6’ya kadar düşürdüğü sırada anne ve baba bir otomobilden şüphelendiklerini, hatta kesin kızlarına o otomobilin çarptığı ihbarında bulundu. Polis bunun üzerine otomobili ve sürücüsünü bulup emniyete götürdü ancak polis çocuğa çarpıp öldüren şahsın bu otomobil olmadığını düşünerek çalışmasına devam etti. Yapılan çalışmalar sonucunda 31 MA 3211 plakalı bir kamyonetin çocuğu altına alarak öldürdüğü tespit edildi.

100’E YAKIN KAMERANIN GÖRÜNTÜSÜ İNCELENDİ
Polis belirlediği kamyonetin nereye gittiğini, gidiş istikametindeki bütün kameraları inceleme altına alarak belirledi. Polis 240 kilometre alanda 100’e yakın güvenlik kamerası inceledi. Zanlının Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde olduğu tespit edildi. Polis bir ekiple Reyhanlı’ya giderek zanlıyı yakaladı. Zanlı, olayda kullandığı araçla birlikte Adana’ya getirildi.
“TAŞ ZANNEDİP YOLUMA DEVAM ETTİM”
Polis kamyoneti süren Suriye uyruklu Amir Harba (24) ile olayda yanında bulunan Abdülmelik El Cevher’i (23) sorguya aldı. Harba sorgusunda arkadaşıyla birlikte sandalye sattığını, o gün de o sokakta bir kişiyle sandalye indirirken küçük bir kız çocuğu gördüğünü ancak kamyonete binip giderken kız çocuğunu fark etmediğini belirterek, “Kamyonete binip giderken sanki bir taşın üzerinden geçtim gibi oldu. Ben onun kız çocuğu olduğunu bilsem durur onu hastaneye götürürdüm.

ELA NUR’UN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI
Adana’da sandalye satan Suriyeli bir şahsın kullandığı kamyonetin altında kalıp can veren 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan’ın babası olay yerine geldiğinde kimsenin olmadığını, kızını kucağını alıp götürdüğünü, yaşamadığını söylerken, amca ise çocuğu ezen şahısların en ağır bir şekilde ceza alması gerektiğini ifade etti.
Olay Yüreğir ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 18 Eylül günü 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan evlerinin önündeki sokağa çıktı. Kız çocuğu bir süre sonra evlerinden biraz uzaklaşarak 2876 Sokağa girdi. Çocuklarının evde olmadığını gören anne Fatma ve baba Çetin ile kız çocuğunun ağabeyi Halil Tarhan sokakta çocuğu aramaya başladı. Ağabey kız çocuğunu 2876 Sokak’ta yerde kanlar içinde yatarken gördü. Olay yerine anne ve baba da geldi. Baba kızını kucağına alıp kendi aracıyla çocuğu özel bir hastaneye götürdü ancak çocuk hayatını kaybetti. Polis olaydan sonra yaptığı araştırmada zanlıların Suriye uyruklu sandalye satan Amir Harba (24) ve Abdülmelik El Cevher (23) olduğunu saptadı. Polis zanlıları Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yakalayıp Adana’ya getirdi. Zanlılar adliyeye sevk edildi.
“KİMSE YOKTU KUCAĞIMA ALDIM GÖTÜRDÜM YAŞAMADI” 
Baba Çetin Tarhan, kızına kamyonetin çarptığı noktaya bugün tekrar gelerek sokağa girdiğinde kimsenin olmadığını, kızının yerde yattığını kendisinin kucağına alıp götürdüğünü ancak onu yaşatamadığını, kamyonetin çarpar çarpmaz götürmesi durumunda yaşayacağını söyledi.
Kız çocuğunun amcası Mehmet Tarhan ise yeğenine Suriyeli bir şahsın çarpıp kaçtığını, ifadesinde de çarpıp üzerinden geçtiği şeyi tümsek zannettiğini söylediğini anımsatarak, “Ya yol bomboş yolda tümsek falan yok. İnsan durur bir bakar. Ama bu hiç arkasına bakmadan kaçıp gitmiş. Dursa kızı alsa hastaneye götürse belki yaşayacak. Biz Türkiye olarak bunlar savaş mağduru diye kucak açtık ancak onlar bizim çocuğumuzu öldürdü. Biz Türkiye olarak çok vicdanlıyız ama onlar öyle değil. Bu Suriyeli nasıl kimlik alıyor, nasıl Hatay’da yaşayıp buraya geliyor. Ben bunların en ağır şekilde ceza almasını istiyorum” diye konuştu.
Bu arada, Ela Nur Tarhan’ın kazadan kısa bir süre önce annesi tarafından çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Kız çocuğu görüntülerde müzik eşliğinde oynuyor.

Share
852 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.