Adana Güney Haber

AB’DEN TÜRKİYE’DE KADIN HAKLARI VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PROJELERİNE 4.5 MİLYON AVRO

AB’DEN TÜRKİYE’DE KADIN HAKLARI VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PROJELERİNE 4.5 MİLYON AVRO
195 views
11 Aralık 2021 - 6:17


Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, Türkiyenin 17 ilinden 22 sivil toplum kuruluşuna mali ve teknik destek sağlayacak. ABnin Türkiye’de Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Çok Paydaşlı Ortaklıkların Güçlenmesi” projesi kapsamında mali destek sağlanacak sivil toplum kuruluşları dün Ankarada düzenlenen törende açıklandı.

(HABER MERKEZİ)- Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, Türkiyenin 17 ilinden 22 sivil toplum kuruluşuna mali ve teknik destek sağlayacak. ABnin Türkiyede Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Çok Paydaşlı Ortaklıkların Güçlenmesi” projesi kapsamında mali destek sağlanacak sivil toplum kuruluşları dün Ankarada düzenlenen törende açıklandı.

Ankara’daki ödül töreninde, destek için seçilen projelerin temsilcileri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı, Elçi Müsteşar Eleftheria Pertzinidou ile BM Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova ile  bir araya geldi.  Proje Avrupa Birliği’nin “Sivil Toplum ve Medya Programı” kapsamında yaklaşık 4.5 milyon Avroluk mali desteğiyle Mart 2024’e kadar uygulanacak. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi de proje kapsamında ağ kurma, bilgi ve deneyim paylaşımı, kapasite geliştirme, veri ve kanıt temelli savunuculuk ile kamu kurumları, yerel yönetimler ve akademik kuruluşlarla ortaklıklarının güçlenmesi alanlarında destek sağlayacak.
 Proje kapsamında, BM Kadın Birimi ile birlikte  Kadınlarla Dayanışma Vakfı, KAMER, Türk Kadınlar Birliği ve Uçan Süpürge Vakfı ile birlikte, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin sonlanması, kadınların adalete ve insan hakları mekanizmalarına erişimi alanlarında ortak projeler yürütülecek. Kadınlarla Dayanışma Vakfı, İstanbul’da, şiddet tehlikesi altında olan ve destek mekanizmalarına erişmekte güçlük çeken kadınlara yönelik çalışmalar gerçekleştirecek. KAMER, 23 ildeki şubesi ve iş birliği içinde olduğu 17 sivil toplum kuruluşu (STK) ile, şiddete maruz bırakılan kadınlara destek sağlayacak. Türk Kadınlar Birliği, belediyeler ve baroların kadın dayanışma merkezlerine yönelik faaliyetler yürütecek. Uçan Süpürge Vakfı ise, çevrim içi sunacağı ücretsiz hukuki danışmanlığın yanı sıra, avukatlara yönelik eğitimlerle, kadınların adalet hizmetlerine erişimini geliştirme hedefine yönelik çalışacak. Bu kuruluşların yanı sıra, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın haklarının ilerletilmesindeki çalışmaları için, 18 kadın örgütü ve kadınların liderlik ettiği STK’ya ‘küçük ölçekli hibe desteği’ verilecek. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu