hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adana Baro Başkanı Çıtırık ADAMOB Dönem Sözcüsü

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2014 - 18:56

/ 631 views kez okundu.
Adana Baro Başkanı Çıtırık ADAMOB Dönem Sözcüsü

AW082345

Adana Barosu, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Veteriner Hekimler Odası, Adana Tabip Odası, TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu tarafından oluşturulan Adana Akademik Meslek Odaları Birliği’nin (ADAMOB), dönem sözcülüğü görevini Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık üstlendi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Barosu, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Veteriner Hekimler Odası, Adana Tabip Odası, TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu tarafından oluşturulan Adana Akademik Meslek Odaları Birliği’nin (ADAMOB), dönem sözcülüğü görevini Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık üstlendi.
ADAMOB Dönem Sözcüsü ve Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, yaptığı açıklamada, sanayileşmiş, bağımsız, demokratik, sağlıklı, çevreye saygılı, eşit, özgür ve adil bir toplum, kent ve ülke değerleri çerçevesinde kamu yararını gözetmek amacıyla bu oluşumun sağlandığını söyledi. Çıtırık, “Amacımız halk çıkarlarını koruma doğrultusunda bir yaklaşım içerisinde bulunmak, Adana’da akademik meslek kuruluşları arasında düzenli bir iletişim ortamı oluşturmaktır. Kentimizin ortak sorunları ve amaçlar çerçevesinde işbirliğini sağlamak, demokratik ve örgütlü bir toplum yapısını oluşturma sürecine katkıda bulunmak, daha yaşanabilir bir kent kültürüne ulaşabilmek, Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmak amacıyla çalışmalarımız olacaktır” dedi.
ADAMOB Dönem Sözcülüğü görevini üstlenen Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, beraberindeki TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emin Kavi, Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, Makina Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Hüseyin Atıcı, Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gaffar Aktoz ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Baro Başkanı ve ADAMOB Dönem Sözcüsü Av. Mengücek Gazi Çıtırık, meslek odalarınca hazırlanan projeleri içeren bir raporu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye sundu.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Adana’yı kentin dinamikleri ile birlikte yönetmek istediklerini, belediyenin halkın belediyesi olacağını söyledi.