hava
DOLAR 32,8802 % % 0.2
EURO 35,1769 % % -0.11
GRAM ALTIN 2.499,74 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.087,08 % % 0,40
BITCOIN 64.438,80 % -2.101
SON DAKİKA

Adana Bil Koleji  yakında eğitime başlıyor

Son Güncelleme :

18 Mart 2017 - 0:04

/ 589 views kez okundu.
Adana Bil Koleji  yakında eğitime başlıyor

bil 2İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile eğitime farklı bir soluk kazandıran Adana Bil Okulları, Adana’nın ilk inovasyon okulu olarak da farkını ortaya koyuyor. Adana’da yıllardır eğitime hizmet veren Adana Bil Temel Lisesine ek olarak birde Kolej açmaya hazırlandıklarını belirten Adana Bil Okulları Kurucularından Şükran Toykuyu, “Öğrencilerimizin sadece bilgi ağırlıklı eğitim almasını istemiyoruz. Öğrencilerimizin akademik öğrenimlerini sportif ve sanatsal faaliyetlerle destekleyip, manevi değerlerine sahip çıkan bireyler haline gelerek çok yönlü bir kişiliğe sahip olmalarını hedefliyoruz” dedi.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile eğitime farklı bir soluk kazandıran Adana Bil Okulları, Adana’nın ilk inovasyon okulu olarak da farkını ortaya koyuyor. Adana’da yıllardır eğitime hizmet veren Adana Bil Temel Lisesine ek olarak birde Kolej açmaya hazırlandıklarını belirten Adana Bil Okulları Kurucularından Şükran Toykuyu, “Öğrencilerimizin sadece bilgi ağırlıklı eğitim almasını istemiyoruz. Öğrencilerimizin akademik öğrenimlerini sportif ve sanatsal faaliyetlerle destekleyip, manevi değerlerine sahip çıkan bireyler haline gelerek çok yönlü bir kişiliğe sahip olmalarını hedefliyoruz” dedi.

Düşünen, düşündüğünü tasarlayan, tasarladığını uygulayan, uyguladığını üreten ve ürettiği değeri insanlığın hizmetine sunan yeniliğe, gelişime ve aydınlık geleceğe yürüyen nesiller yetiştirmek amacı ile Dünyanın İnovasyon Okulunu Türkiye’ye açan Bil Okulları, Adana’da da “özel eğitim” modeli ile ebeveynlerin beğenisi topluyor. Adana’da Bil Temel Liseleri ile üniversiteye binlerce genci hazırlayan Bil Okulları, şimdi de Bil Kolejini açmak için gün sayıyor. Anasınıfı, ilkokul ve ortaokulu Bil Kolejinde bir araya getirerek 200 kişilik bir öğrenci kapasitesini hedeflediklerini belirten Toykuyu, “ Yıllardır liseden üniversiteye öğrencilerimizi başarı ile uğurluyoruz. Fakat lise tek başına kalıyor. Üniversiteye çocukları biz yolluyoruz son noktaya biz taşıyoruz ama bunu beslememiz lazım. Biz istiyoruz ki tohumu da biz ekelim çocuğun anaokuldan üniversiteye giden yolculuğunda ona rehberlik edelim. Bil Okullarının bireysel farklılıkları ön plana çıkaran eğitim modeli ile öğrencilerimizin çocukluktan gençliğe kadar olan dönemlerinde yeteneklerini keşfederek yollarına ne istediklerini bilerek devam etmelerini sağlamayı istiyoruz” diye konuştu.

Beş eğitimcinin bir araya gelerek kurduğu Adana Bil Koleji, çok yakında hizmete girmeyi planlıyor.  Gürsel Paşada 200 kişilik butik bir kolej olacağını duyuran Toykuyu, 3 bin kişilik bir okul yerine daha az sayıda öğrenciye eğitim vereceklerini söyledi. Belirli bölgelerde okullar açacaklarını belirten Toykuyu, Gürsel Paşa’nın ardından Çukurova, Yüreğir’de de şube açarak hizmeti kişilerin ayağına getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.