hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adana Çimento Grisiyle, Beyazıyla 60.Yılında

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2014 - 23:46

/ 601 views kez okundu.
Adana Çimento Grisiyle, Beyazıyla 60.Yılında

ADANA ÇİMENTO

ADANA (GÜNEY HABER)- Türkiye’ de Çimento Sektöründe akla ilk gelen şirketlerden biri olan Adana Çimento (1954-2014) 60 yılın gururunu yaşıyor…
Adana Çimento, gri ve beyaz klinker kapasitesinin tamamını Adana’ da konumlandırdığı Merkez Tesis, İskenderun 1 ve İskenderun 2 Öğütme Tesisleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde bulunan Kıbrıs Terminali ve bünyesinde bulunan Antakya ve Samandağ Hazır Beton Tesisleri ile faaliyetlerine devam eden saygın ve güvenilir bir kuruluştur.
1954 yılında 150.000 ton/yıl kapasite ile üretime başlayan Şirket günümüzde Akdeniz Bölgesine ve K.K.T.C’ ye yayılmış tesisleri ile yıllık 2 milyon ton gri klinker, 300.000 ton beyaz klinker üretim kapasitesine sahiptir.
Bilinen gri çimento ve özel çimento tiplerinin yanı sıra, Adana Çimento’ ya ait olan minimum % 83-85 beyazlık oranındaki Süper Beyaz (Beyaz Portland Çimento) ve Ekstra Beyaz (Beyaz Portland Kalkerli Çimento) ürünleri ile sektörde faaliyet gösteren rakip firmalardan farklı bir konseptte yoluna devam etmektedir.
Adana Çimento, ”Entegre Yönetim Sistemi” ni kurmuş olup; bu sistemin gerektirdiği TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001:2008 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.
Çevreye ve gelecek nesillere olan sorumluluğunun her zaman bilincinde olan Adana Çimento, teknolojisini sürekli iyileştirmek ve tek atığı olan karbondioksiti azaltmak için uğraş vermektedir. Daha verimli yakma sistemleri ile yakıt kullanımının azaltılması, katkılı çimento kullanımının arttırılması ve alternatif yakıtların payının arttırılması Şirketin en önemli amaçları arasındadır. Şirket, kendi bölgesi içinde oluşan endüstriyel atıkları bertaraf ederek çevreye olan olumsuz etkilerini azaltmaktadır. Düzenli olarak kontrol ettirilen baca ve filtreler, değişen teknoloji doğrultusunda güncellenmekte olup, Avrupa standartları ile uyum içindedir.
Her yıl Adana İli Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk sıralarda yer alan ve Adana’ nın en fazla vergi ödeyen kuruluşlarından biri olan Adana Çimento, 2013 yılı Adana İli Vergi Rekortmenliğinde ipi en ön sırada göğüslemiştir.
Şirketin Misyonu Toplum ve çevreye saygılı, etkin ve yüksek sorumluluk bilinci içerisinde çalışarak sürdürülebilir karlılığı sağlamak; Vizyonu Ana hissedarı OYAK’ın vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda; Çimento kullanım alanlarını geliştiren ve sektöre yön veren, iş yapış şekli ve değerleri ile tüm paydaşlarının ve toplumun gözünde saygın, lider, yenilikçi ve güvenilir bir şirket olmaktır. Bu misyon ve vizyon doğrultusunda yaratıcılık, şeffaflık, dürüstlük, insana ve çevreye saygı, müşteri ve çalışanların mutluluğu, mükemmeliyet, rekabetçilik, güvenilirlik ve OYAK kültürü Şirketin değerlerini oluşturur.
Sektöründe daima en iyiyi ve en ileriyi hedefleyen, çevreye ve topluma duyarlı, başarılı kurumsal yapısıyla örnek teşkil eden Adana Çimento, bu yıl gerçekleştireceği 60. yıl etkinlikleri çerçevesinde çalışanları, paydaşları ve Adana halkı ile 60 yılın gururunu paylaşacak; 60 yıldır olduğu gibi toplumsal alanda her zaman katma değeri yüksek proje ve yatırımlarını sürdürerek Ülkemize katkısını devam ettirecektir.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER