Adana Güney Haber

ADANA KARATAŞ’TA 350 M² ARSA VE ÜZERİNDEKİ TEK KATLI MESKEN YAPI İCRADAN SATILIK

ADANA KARATAŞ’TA 350 M² ARSA VE ÜZERİNDEKİ TEK KATLI MESKEN YAPI İCRADAN SATILIK
371 views
07 Ocak 2021 - 14:23

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre: T.C.Karataş İcra Dairesi 350 m² arsa ve üzerindeki tek katlı mesken yapı icradan satılığa çıkardı.

İlanda satılığa çıkarılan meskenin özelikleri şöyle belirtiliyor:

“Adana İli Karataş ilçesi İskele Mahallesi Kızıldağ Mevkii 110 Ada 5 Parselde kayıtlı 350,12 m2 Yüzölçümünde Arsa vasıflı taşınmazın tamamı İsmail Noyan adına kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde tek katlı mesken niteliğinde taşınmaz ve gölgelikler bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak gözükse de yerinde yapılan bilirkişi incelemesinde taşınmaz üzerinde tek katlı mesken niteliğinde bağımsız bölüm ve evin ön kısmında ve kuzeyinde gölgelik olarak inşaa edilmiş yapılar bulunmaktadır. Meskenin içi ve dışı sıvalı ve plastik boyalı, zemin seramik kaplı, ahşap kapılı, pencereler PVC,2 oda, salon, mutfak banyo ve wc olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz üzerinde bulunan gölgelikler ise demir prafil ayaklı ayaklar üzeri demir makaslı makaslar üzeri galvanizli oluklu saç kaplı, elektrik ve suyu mevcut konumdadır. Taşınmazlar fen teknik bilirkişisi tarafından ölçümlenmiş ve 100,00m2 alanında gölgelikler ise 60,00m2 alanında olduğu fen teknik elemanı tarafından tespit edilmiştir. Bina yaklaşık 8-10 yıllık olması nedeniyle ve mevcut durumu dikkate alınarak %12 yıpranma payı düşülerek yapı bedelleri bulunmuştur. Parselin çevresinin hızla imarlı şekilde yapılaşmakta olması, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanması ulaşım sorununun olmaması inşaat yapımına elverişli bir alanda olması, yüksek ve havadar bir yerde olması, dar ve orta gelirlilerin mesken için tercih ettiği bir yerde olması Karataş-Adana karayolunun doğusunda ve yakın olması taşınmazın olumlu özelliklerindendir. İskânının alınmamış olması yapılarda ince imalat eksikliklerinin olması, ilçe merkezine yaklaşık 4 km. mesafede olması taşınmazın olumsuz özelliklerindendir. Arsa Bedeli=45.515,60TL Yapı Bedeli=96.800,00TL Gölgelik Bedeli=11.088,00TL Toplam=153.403,60TL” olarak açıklanıyor.
T.C.Karataş İcra Dairesi’nin  icradan satılığa çıkardığı 350 m² arsa ve üzerindeki tek katlı mesken yapının Birinci Satış Günü : 17/03/2021 günü 10:10 – 10:15 arası ikinci Satış Günü ise15/04/2021 günü 10:10 – 10:15 arası, Mezat Salonu (Belediye) – Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA adresinde gerçekleştirileceği bildiriliyor.
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/722986/emlak/arsa/adana-karatasta-350-m²-arsa-ve-uzerindeki-tek-katli-mesken-yapi-icradan-satiliktir

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -