logo

Adana Koleji’nde çifte gurur

Kuruluşunda 59 yılı geride bırakan Adana Koleji’nin 11’inci sınıf öğrencisi Sinemis Işık İlday, TÜBİTAK’ta çifte başarı kazandı, projesiyle ABD’ye de davet edildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Kuruluşunda 59 yılı geride bırakan Adana Koleji’nin 11’inci sınıf öğrencisi Sinemis Işık İlday, TÜBİTAK’ta çifte başarı kazandı, projesiyle ABD’ye de davet edildi.

Okuluna çifte gurur yaşatan Adana Koleji 11B sınıfı öğrencisi Sinemis Işık İlday, Konya Bilim Merkezi’nin TÜBİTAK desteği ile bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Sosyal Bilimler Makale Yarışması’nda “Ekonomi” alanında birincilik ödülü kazanarak, büyük bir başarıya imza attı. İlday’ın “Kağıttan Karakterler” adlı projesi de TÜBİTAK 49’uncu Araştırma Projeleri Yarışması’nda özel jüri tarafından seçilen 8 proje arasında yer aldı. İlday, bu projesiyle 2019’un mayıs ayında ABD’de yapılacak olan, dünyanın en büyük bilim fuarı Intel ISEF’e katılmaya hak kazandı.

Adana Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande Melis Göksel, İlday’ı çifte başarısından dolayı kutladı. İlday’ın öğretmenleri ve arkadaşlarının da gurur kaynağı olduğunu kaydeden Göksel, “Öğrencilerimizin sadece eğitimde değil, her alanda elde ettikleri başarılardan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Sevgili öğrencimiz Sinemis İlday’ı da elde ettiği çifte başarısı nedeniyle kutluyoruz. 2019’da 60’ıncı yılına girecek olan Adana Koleji, yeni yılında yeni başarılarla adını duyurmaya devam edecek” dedi.

 

Share
456 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.