Adana Güney Haber

ADANA KORSAN FIRIN CENNETİ

ADANA KORSAN FIRIN CENNETİ
115 views
02 Temmuz 2019 - 1:52

Adana Fırıncılar Odası Başkanı Ali Tekin gazetemize yapığı açıklamada Adana’da merdiven altı birçok fırın olduğunu ve Adana’nın korsan fırın cenneti olmaya başladığını vurguladı.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Fırıncılar Odası Başkanı Ali Tekin gazetemize yapığı açıklamada Adana’da merdiven altı birçok fırın olduğunu ve Adana’nın korsan fırın cenneti olmaya başladığını vurguladı.

Ali Tekin yaptığı açıklamada şunları söyledi:”Adana korsan fırın cennetidir. Yıllardan beri ilgili kurumlara yaptığımız müracaatlar sonuçsuz kaldı. Böyle olunca da her gün mantar gibi pişirim fırını ya da unlu mamul fırını adı altında yeni yeni pide fırınları açılmaktadır. Bizim yaptığımız tespitlere göre şu anda Adana’da 167 tane ruhsatlı pide fırını varken, 280 civarında pide ruhsatı olmayan ancak, pide üreten kosan fırın faaliyet göstermektedir. Bunlara göz yumulunca bu sayı her geçen gün artmaktadır. Eğer belediyeler sağlıklı olarak denetim yapmazlarsa bu sayının 400’ü aşacağını tahmin ediyoruz. Bu korsan fırınların bir bölümünün de Oda kaydı, bir kısmının ise vergi kaydı dahi bulunmamaktadır. Böyle olunca her şeyi ile nizami, ruhsatlı fırın esnafımız bunlarla rekabet edememektedir.

Ruhsatlı fırıncı esnafımız bir taraftan bu korsan fırınların karşısında yaşam mücadelesi verirken bir yandan da nasıl üretildikleri belli olmayan Mersin, Osmaniye, Gaziantep ve Hatay’da Suriye Ekmeği adı altında üretilen on binlerce Suriye ekmeği Adana’mıza girerek esnafımızın ayakta durma şansını ellerinden almaktadır. Eğer bu durumlar böyle devam ederse esnafımız tek tek kepenk kapatmak zorunda kalacaktır. Bunun önüne geçilmesi için yetkililerimizi göreve davet ediyorum” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -