logo

ADANA RESMİNE BAK! SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Adana’da ilk kez bir araya gelen beş sanat kurumu ile adabul.com ve 30 Adanalı ressamın el ele vererek hazırladıkları “Adana Resmine Bak” karma resim sergisi bugün sanatseverlere kapılarını açıyor. 

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana’da ilk kez bir araya gelen beş sanat kurumu ile adabul.com ve 30 Adanalı ressamın el ele vererek hazırladıkları “Adana Resmine Bak” karma resim sergisi bugün sanatseverlere kapılarını açıyor. 

22 Şubat-3 Mart tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak olan serginin organizasyonunu gerçekleştiren  AÇS, Altın Oran, Çukurova Üniversitesi Resim Bölümü, Korart ve Vagabond  ile organizasyona destek veren günlük dijital kültür sanat gazetesi adabul.com’un temsilcileri Adanalılardan Adana’nın resmine bakmalarını ona sahip çıkmalarını istiyor.

Yarın sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan 30 Adanalı ressamın eserlerinin yer aldığı sergi hakkında bilgi veren adabul.com yöneticisi Kemal Erdoğan “Adana’nın çok güçlü bir resim yapma duygusu var. Çok iyi ressamlarımız var, İstanbul’dan sonra en çok sergi açılan şehir Adana, her yıl yüzün üzerinde sergi açılıyor. Her yıl uluslararası resim heykel çalıştayı düzenlenen bir kentiz. Resmimizin güçlü ve zayıf yanları var. Bunu ortak akılla sizlerle geliştirmek istiyoruz Bu gün ilk defa Adanalı 5 sanat kurumu birlikte sizlere bir karma sergiyi hazırladık. Ülkemizin iyi koleksiyoneri Ahmet Merey’i konferansı için davet ettik. Sizlere koleksiyonunu ve koleksiyonerliğinin yolculuğunu anlatacak” dedi.

Adana Resmine Bak” karma resim sergisiyle amaçlarının Adanalı ressam, koleksiyoner ve sanatsever üçlüsünü sanat eserleri ile buluşturmak, Adana’ya genç ve yeni koleksiyonerler, sanatseverler kazandırmak olduğunu vurgulayan Erdoğan, “uzun vadedeki amaçlarının ise sergiden elde edilecek gelirle “Adana Ressamları ve Resimleri” konulu bir dokümanter film ve e-kitap/kitap hazırlamak olduğunu açıkladılar. Böylece “Adana Ressamları ve Resimleri” genç kuşaklara aktarılacak ve hem il hem de ulusal bazda tanıtımları sağlanacak. Sergiye katılan 30 Adanalı ressam, eserlerinin satış bedelinin yarısını bu projeye bağışlayacaklar. Seyhan Belediyesi’nin de katkıda bulunduğu “Adana Resmine Bak” sergisi, 22 Şubat 2019-3 Mart 2019 tarihleri arasında Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Resim Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak. Tüm Adanalıları bekliyoruz” Şeklinde konuştu.

Share
317 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.