hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8126 % % -0.04
EURO 35,1673 % % -0.06
GRAM ALTIN 2.449,70 % % -0,04
ÇEYREK A. 4.005,25 % % -0,04
BITCOIN 63.720,01 % -0.928
SON DAKİKA

Adana Sanat Paydaşları Ortak Akıl Çalıştayı’nda buluşuyor!

Son Güncelleme :

21 Şubat 2017 - 0:18

/ 523 views kez okundu.
Adana Sanat Paydaşları Ortak Akıl Çalıştayı’nda buluşuyor!

Adana Sanat Paydaşları, ortak sorunlarını belirlemek, birbirleriyle ilişki ve iletişimlerini geliştirmek, kentle sanatın en iyi şekilde buluşmasını sağlamak, sanatın, sanatçının, sanatseverin, kurumların ve kentin sorunlarına çözüm aramak için ATAK A.Ş. ve Seyhan Belediyesi sponsorluğunda 25 Şubat 2017 Cumartesi günü, Seyhan Otel’de yapılacak ve tüm gün sürecek Ortak Akıl Çalıştayı’nda bir araya geliyor. Eski Kültür Bakanı Tınaz Titiz tarafından yönetilecek olan toplantıya sanat dernekleri temsilcileri, üniversite, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, belediye ve kamudan kültür sanat ile ilgili temsilciler katılacak.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Sanat Paydaşları, ortak sorunlarını belirlemek, birbirleriyle ilişki ve iletişimlerini geliştirmek, kentle sanatın en iyi şekilde buluşmasını sağlamak, sanatın, sanatçının, sanatseverin, kurumların ve kentin sorunlarına çözüm aramak için ATAK A.Ş. ve Seyhan Belediyesi sponsorluğunda 25 Şubat 2017 Cumartesi günü, Seyhan Otel’de yapılacak ve tüm gün sürecek Ortak Akıl Çalıştayı’nda bir araya geliyor.

Eski Kültür BakanıTınaz Titiz tarafından yönetilecek olan toplantıya sanat dernekleri temsilcileri, üniversite, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, belediye ve kamudan kültür sanat ile ilgili temsilciler katılacak.

Adabul.com ile Kemal Erdoğan’ın resim paydaşlarıyla organize ettiği Çalıştay “Soru Konferansı” yöntemi yapılacak. Sanat dernekleri temsilcileri, üniversite, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, belediye ve kamudan kültür sanat ile ilgili temsilcilerin davet edildiği Çalıştay’a yaklaşık 60 kişi katılacak. Çalıştayın moderatörlüğünü ise bu tür çalışmaların üstadı olan ve “Soru Konferansı” yöntemini geliştiren eski Kültür Bakanı Tınaz Titiz yapacak.

“YANIT SORULARIN AÇTIĞINI PENCEREDEN GÖRÜNÜR”

Adabul.com sitesi yönetmeni Kemal Erdoğan yaptığımız görüşmede gerçekleşecek olan çalıştay hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Ali Suad’ın “Yanıt soruların açtığını pencereden görünür” sözünü motto edinen Ortak Akıl Çalıştayı’nda tüm sanat paydaşlarını olumsuz etkileyen “sorunları en iyi ifade edebilecek sorular” bir beyin fırtınası ile belirlenecek. Beyin fırtınası; Çalıştay öncesi internet üzerinde başlatılacak ve 25 Şubat günü de hem Seyhan Oteli’nde yapılacak toplantıya davet edilen 60 kişinin katılımıyla hem de çeşitli nedenlerle toplantıya gelemeyen paydaşların yine internet üzerinden yapacakları katkılarla devam edecek. Beyin fırtınası sonucu üretilen 100’den fazla “soru adayı”, oluşturulan çalışma grupları tarafından süzülecek, böylece “en iyi 10 soru”ya ulaşılacak. Ardından da yine çalışma gruplarının kendi aralarında tartışıp uzlaşı aramaları yoluyla sorular cevaplanacak.

SANATSEVERLER ÇALIŞTAY’A İNTERNET ÜZERİNDEN SORULARIYLA KATILABİLECEK

İnternet ortamında başlayan Çalıştay’ın “beyin fırtınası” bölümüne dileyen herkes 25 Şubat 2017 tarihine kadar internetten katılabilecek. Sanat ilgili sorunları ifade eden sorularınızı, www.adabul.com  üzerinde yer alan “soru platformu” bölümüne yazabilirsiniz. Sanatın Adana’dan göç etmesini değil, Adana’ya göç etmesini sağlamak, sanatın ışığını yeniden parlatmanın yollarını bulmak için, internet üzerinden katkı sağlamaya tüm sanatseverler davetli. Çalıştay’da ulaşılan çözümler,  yine www.adabul.com üzerinden yayınlanacak. “