logo

25 Ağustos 2016

Adana tarımı masaya yatırıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün çalışmaları, Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla masaya yatırıldı. Vali Demirtaş, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında brifing aldı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Vali Mahmut Demirtaş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar hakkında brifing aldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, burada İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Muhammet Ali Sekin ile şube müdürleri tarafından karşılandı.

Daha sonra İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonuna geçen Vali Mahmut Demirtaş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Muhammet Ali Sekin’den slayt sunumu eşliğinde gıda, tarım ve hayvancılığın Adana’daki genel durumu, ekim alanları, anız yangınları,  hazırlanan ve devam eden projeler, gıda denetimleri, Bakanlıkça gerçekleştirilen desteklemelerin rakamsal durumu, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi, eğitim çalışmaları, sulama projeleri, üretim yapılan tesisler gibi konularda detaylı bilgiler aldı.

Vali Mahmut Demirtaş, brifing sırasında yaptığı açıklamada, verimli topraklara sahip olan Çukurova’nın en önemli ve büyük illerinden biri olan Adana’da, gıda, tarım ve hayvancılık konulardaki çalışmaların önemine vurgu yaptı.

Olumsuzlukların giderilmesi ve vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi için, özellikle denetim konusuna büyük önem verilmesi gerektiğini söyleyen Vali Demirtaş’ın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyareti, kurumun genel durumu ve yürütülen çalışmaların ele alınmasıyla sürdü.

Share
817 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.