logo

Adana Vakıfbank Ortaokulu’ndan Ata’ya ziyaret

Adana Vakıfbank ortaokulu öğretmen -öğrenci ve veliler Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ü anmak için Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Vakıfbank Ortaokulu öğretmen -öğrenci ve velileri ile birlikte 18 Kasım 2018 Pazar günü Ankara gezisi gerçekleştirdi.

İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ü anmak için Anıtkabir’i ziyaret eden Adana Vakıfbank ortaokulu öğretmen -öğrenci ve veliler Atatürk’ün mozolesi önünde duygulu anlar yaşadılar.

Başöğretmen Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı, kültürel mirasına sahip çıkan öğrenciler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda ona olan bağlılığını yineleyerek saygı duruşunda bulundular. Vakıfbank Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri Anıtkabir ziyaretinden sonra Birinci Meclis, ikinci Meclis, Etnografya Müzesi ve MTA müzesini ziyaret ettiler.

MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ni gezen öğrenciler yerbilimlerinin tüm evrelerine ait her türdeki materyalin saklandığı, korunduğu, bunların içindeki en seçkin örneklerin uluslararası standartlara uygun, bilimsel ve eğitsel şekilde sergilendiği, 3 kat ve 5 bölümden oluşan bu müzedeki her şey hakkında bilgi sahibi oldular. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün emriyle 1935 yılında kurulan MTA Tabiat Tarihi Müzesinde oldukça eğlenceli geçen gezide Adana Vakıfbank ortaokulu öğrencileri merak ettikleri soruları sorma ve öğrenme imkânı buldular. 

 

Share
441 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.