logo

15 Aralık 2017

 Adana’da ‘EV’leniyoruz Fuarı’ açıldı

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere yönelik olarak düzenlenen ‘Ev’leniyoruz Fuarı’ Adana’da ikinci kez ziyaretçilere kapılarını açtı. Açılışta konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, 1 yıl içerisinde ikinci kez ‘Ev’leniyoruz Fuarı’nı yaptıklarını ve çok mutlu olduklarını belirtti. – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Fuarın ekonomimize katkıları bizleri mutlu ediyor” dedi.


ADANA (GÜNEY HABER) – Evlilik hazırlığı yapan çiftlere yönelik olarak düzenlenen ‘Ev’leniyoruz Fuarı’ Adana’da ikinci kez ziyaretçilere kapılarını açtı.
Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Ticaret Borsası (ATB), Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Adana Organize Sanayi Bölgesi ve TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu’nun destekleriyle ikincisi TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Ev’leniyoruz Fuarı’ açıldı.
Açılışta konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, 1 yıl içerisinde ikinci kez ‘Ev’leniyoruz Fuarı’nı yaptıklarını ve çok mutlu olduklarını belirtti.

“BU FUAR AİLE TEMENNİ BİR FUAR”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, evlenecek olan çiftleri fuara davet etti. Fuarda evlenecek olan çiftlerin bütün ihtiyaçlarını bulabileceğini belirten Sözlü, “Bu fuar aile temenni bir fuar. Türk milletinin temeli olan ailenin muhatap alındığı bir fuardır. Adına aile dediğimiz durum her zaman sosyal hayatın kaynağını oluşturmuştur. Bu fuarda aile olarak yuva kuracak, ‘Ne mutlu Türk’üm diyecek’ evlatlar yetiştirmeye aday çiftlerimiz için yapılan fuar. Evlenecek çiftlerimiz için tüm ihtiyaçlarını tüm noktalarda karşılayabilme imkanı var” diye konuştu.

“ÜRETİMİN YAPILDIĞI YERDE İSTİHDAM OLUR”
Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise, ‘Ev’leniyoruz Fuarı’nın istihdama katkı sunduğunu belirterek şunları söyledi:
“Bu yıl fuarda ilginin çok olması bizleri mutlu etmekte. İlk fuarda 27 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl inşallah 2 katına ulaşacağız. Evlenecek olan çiftlerimizin evlilik öncesinde oturup, mutlaka yeni bir ev yapacaklar, buna karar verici şüphesiz hanımlardır. İnşallah hanımlar gelecekler, bu fuarda beğendikleri ev eşyalarını alıp evlerine gidecekler. Fuarlar satışın yapıldığı yerdir. Satışın yapıldığı yerde üretim olur. Üretimin yapıldığı yerde istihdam olur. Bu fuarın ekonomimize katkıları bizleri mutlu etmektedir.”
Daha sonra fuarın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.
Fuarda Ayşegül Şavlak ve Hasan Polat çiftinin nikahı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından kıyıldı. Şavlak ve Polat çiftinin nikahına Adana Valisi Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ve İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan şahitlik etti.
Nikahın ardından protokol üyeleri fuarı gezip katılan 70 firmaya ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.

 

Share
379 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.