logo

12 Ağustos 2016

Adana’da FETÖ operasyonunda 6 savcı-hakim ve 30 polis gözaltında 

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonda aralarında emniyet müdürü, amir ve komiserlerin de olduğu 30 polis gözaltına alındı.  Diğer taraftan FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 3 cumhuriyet savcısı ile 3 hakim gözaltına alındı.

ADANA (İHA) – Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonda aralarında emniyet müdürü, amir ve komiserlerin de olduğu 30 polis gözaltına alındı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlarına devam ediyor. Polis son olarak aralarında emniyet müdürleri Ayhan Ş., Ehliman K. ve Nihat G.’nin de olduğu amir ve komiserlerden oluşan 30 polis gözaltına alındı. Polisler emniyete götürülerek sorguya alındı. Polislere terör örgütü üyesi suçlaması yapıldığı ileri sürülüyor. Polislerin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

3 CUMHURİYET SAVCISI İLE 3 HÂKİM GÖZALTINDA

Adana’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 3 cumhuriyet savcısı ile 3 hâkim gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından dün 648 savcı ile hakimin açığa alınarak haklarında kovuşturma izni verilmesi üzerine Adana’da çalışma gerçekleştirildi.
Adana Adliyesi’nde görevli 3 cumhuriyet savcısı ve 1 hakim ile Adana Bölge İdare Mahkemesinde görevli 2 hakim hakkında soruşturma başlatıldı.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürdürülen soruşturma çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 6 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan hakim ile savcıların evlerinde ve adliye binasındaki odalarında arama yapıldı.

Share
481 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.