logo

ADANA’DA SAĞLADIĞIMIZ TEMİNAT DESTEĞİ 500 MİLYON TL

Euler Hermes Adana’da sağladığı 500 milyon TL’lik teminatla ticareti güçlendiriyor

 Dünya çapında sigorta şirketi Euler Hermes, Adana Ticaret Odası’nın desteğiyle Adana Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı’nda güvenli ticaret çözümleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Etkinlikte, küresel gelişmelerin yanı sıra dünyadaki ekonomik görünüm değerlendirildi, şirketin Adana’daki faaliyetlerinden bahsedildi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Dünya çapında sigorta şirketi şirketi Euler Hermes, Adana Ticaret Odası’nın desteğiyle Adana Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı’nda güvenli ticaret çözümleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Etkinlikte, küresel gelişmelerin yanı sıra dünyadaki ekonomik görünüm değerlendirildi, şirketin Adana’daki faaliyetlerinden bahsedildi.

Euler Hermes Satış, Pazarlama ve Ticari Tahsisten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gürcan Köseoğlu toplantıda, dünya çapında gelişmeler ve Türkiye’deki makroekonomik görünümü değerlendirdi: “Dünya geneline baktığımızda ABD, Çin ve AB arasında artan korumacılık önlemleri, Orta Doğu’da devam eden belirsizlik, emtia fiyatlarında dalgalanma, yükselen petrol fiyatları, gelişmekte olan ülkelerde finansmana erişim olanaklarının daralmasının yanı sıra döviz kuru volatilitesi gibi olumsuzluklara rağmen 2018 yılında Türkiye GSMH büyümesinin 3,3, dünyanın ise 3,2 seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz.”

“ADANA’DA SAĞLADIĞIMIZ TEMİNAT DESTEĞİ 500 MİLYON TL”

Köseoğlu, “Euler Hermes tarafından Adana’daki şirketler üzerinde taşınan toplam teminat yaklaşık 500 milyon TL civarında ve kimya, tekstil, gıda ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler bu teminatın yüzde 50’den fazlasını oluşturuyor.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Adana’dan en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında ise ABD, Almanya, Fransa, İspanya gibi Euler Hermes’in çok güçlü olduğu ülkeler yer alıyor. Euler Hermes 5 kıtada, 50’den fazla ülkede yerel ofisleri olan bir kuruluş. Bu ülkelerdeki alıcıları yakından takip ederek ihracat yapan müşterilerimize tam destek sağlayabiliyoruz.” dedi.

“OPERASYONEL YÜKÜNÜZÜ HAFİFLETİYORUZ!”

Köseoğlu, 100 yılı aşkın tecrübeye sahip olan ve dünya genelinde 200’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren 40 milyonun üzerinde şirketi takip eden Euler Hermes’i farklılaştıran önemli özelliklerden bahsederken sözlerine şu şekilde devam etti: “Ticaret hacimlerini büyütmek, ihracatta yeni ülkelere yayılmak, yeni pazarlar ve müşteriler kazanmak isteyen şirketler için risk yönetiminde yol gösterici olmak, alıcı bazlı kredibilite enformasyonu sağlamak ve sektörel araştırmalar ile poliçe sahiplerine iş ortağı olarak yol göstermek ve tüm bu desteği sağlarken operasyonel yükü en alt seviyede tutmak Euler Hermes Türkiye’nin en büyük farkı. Ayrıca yıllardır Türk ihracatçısına uygun koşullarda finansman desteği sunan üçüncü partilerle güçlerimizi birleştirerek yeni olanaklar sağlıyoruz. Ticaretin desteklenmesi doğrultusunda Euler Hermes ile müşterimiz arasında düzenlenen ticari alacak sigortası poliçesine finansman kuruluşunun dain-i mürtehin olarak atanmasını takiben tespit edilecek alıcılarından oluşan ihracat bedeli iskonto edilerek ihracatçılarımıza nakden ödenebiliyor.” şeklinde konuştu.

Toplantıda Euler Hermes Türkiye’nin güvenli ticaret yapılması için sunduğu alacak sigortasının yanı sıra bankacılık sisteminin sağladığı teminat mektuplarına muadil olan kefalet sigortası ürünü de katılımcılara aktarıldı.

 

 

 

Share
158 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.