hava 31° Orta
DOLAR 32,9013 % % 0.23
EURO 35,3479 % % 0.55
GRAM ALTIN 2.465,29 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.030,75 % % 0,60
BITCOIN 61.200,01 % -4.556
SON DAKİKA

ADANA’DA SPOR ŞÖLENİ

Son Güncelleme :

06 Şubat 2017 - 23:36

/ 504 views kez okundu.
ADANA’DA SPOR ŞÖLENİ

Adana iki Türkiye Şampiyonası bir Uluslararası Müsabakaya ev sahipliği yaptı:

 ADANA’DA SPOR ŞÖLENİ

 Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Anemon Oteli’nde gerçekleştirilen Uluslararası Dans Yarışması ve Türkiye Dans Şampiyonası ile Yüreğir Serinevler Spor Salon’unda Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın Adana’da yapıldığını ve Adana’nın uluslararası spor şölenine dönüştüğünü söyledi.

spor şöleni (1)

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Anemon Oteli’nde gerçekleştirilen Uluslararası Dans Yarışması ve Türkiye Dans Şampiyonası ile Yüreğir Serinevler Spor Salon’unda Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın Adana’da yapıldığını söyledi.

Ataşbak, hafta sonu gerçekleştirilen müsabakaları sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını ifade ederek “ Cumhuriyet tarihimizde ilk kez Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Yaklaşık 300 sporcu minderde ter döktü. Kentimizde yapılan müsabakalar sonunda milli formamızı giyecek sporcular burada belli oldu. Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş güreş müsabakalarına katılarak bizleri mutlu etti. Sayın Valimizin destekleriyle müsabakalarımız tamamlandı. Kentimize bu müsabakayı verdiği için Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a teşekkür ederim ”  diye konuştu.

Müsabakaları yakından takip eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise yaptığı konuşmada, Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası’nın Adana’da düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.spor şöleni (5)

Adana’nın güreşe verdiği öneme değinen Vali Demirtaş, “İlimiz dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşçimiz İsmet Atlı gibi bir sporcuyu yetiştirerek, kentimizin adını sadece ülkemizde değil, dünyada da duyurmuştur. Kendisini rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Vali Demirtaş, ata sporu güreşin Türk kültürünün tarihten gelen bir geleneği olduğunu ifade ederek, “Ata sporumuz güreşi yaşatmak mecburiyetindeyiz. Gençlerimizin güreşe heveslendirilmesi, bu meydanlarda gördükleri büyüklerini örnek alarak, ata sporumuza yönelmesi ve gelecekte bu gençlerin arasından şampiyonların yetişmesi bizim en önemli gayemiz ve hedefimizdir. Adana Valiliği olarak, güreşin yaygınlaşmasına önem ve destek veriyoruz. Tekrar Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası’nın kentimizde düzenlenmesinden dolayı mutluluğumuzu belirtiyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

-Dans yarışmalarına toplam 578 sporcu katıldı-

Uluslararası Dans Yarışması’na 15 ülkeden toplam 218 sporcunun katıldığını anımsatan Ataşbak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumartesi günü Türkiye Dans Şampiyonası 30 kulüpten 360 sporcu katılımı ile gerçekleştirildi. Pazar günü ise Uluslararası Dans Yarışması’na ev sahipliği yaptık. Ulusal ve Uluslararası müsabakalara ev sahipliği yaptığımız için oldukça mutluyuz.Türkiye’nin yanı sıra  Kırgızistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Slovenya, Moldova, Bulgaristan, Almanya, İtalya, Danimarka, Sırbistan, Azerbaycan, Portekiz Litvanya ‘dan sporcuları ağırladık.  Dans Federasyon Başkanı Tolgahan Cinkitaş’ın müsabakaları Adana’ya verdiği için kendilerine teşekkür ederim. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmaya daima hazırız.”spor şöleni (14)

Ataşbak, “Organizasyonların başarılı geçmesi oldukça önemli. Adana misafirperverliğini konuk sporculara gösterdik. Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın direktifleriyle bütün imkânlarımızı kullandık. Eminim ki gelen sporcular kentlerine olumlu bir izlenimle dönmüşlerdir. Adana olarak bütün branşlara aynı yakınlıktayız. Kentimizde bütün branşlarda spor yapılıyor. Bu tür şampiyonaların Adana’ya verilmesi burada ki sporcular için de bir şans. Hafta sonu yapılan müsabakalarda kentimize yaklaşık  2500 sporcu , antrenör ve idarecinin gelmiş olması Adana’nın  bir spor kenti olduğunun ispatıdır. ” şeklinde konuştu.

Ataşbak, gerçekleştirilen müsabakalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ayrıca, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a destekleri ve katkılarından dolayı Dans Federasyon Başkanı Tolgahan Cinkitaş ve Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın tarafından plaket takdim edildi.