logo

01 Kasım 2018

Adana’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimleri Başlıyor

Basın İlan Kurumu (BİK) Adana ve Antalya Şube Müdürlüklerinin, yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik olarak İŞKUR ve üniversitelerin ortaklığıyla düzenlediği Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam programlarına başvurular başladı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliği ile hazırlanan eğitim programı Kasım ayında Çukurova Kalkınma Ajansı eğitim salonunda gerçekleştirilecek. Programın başvuruları 30 Ekim-8 Kasım 2018 tarihleri arasında www.yeninesilgazetecilik.com sitesinden yapılacak. İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara Adana’da yer alan basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak. Kurumun internet sitesindeki formu doldurarak başvuru yapan adaylar, başvuru şartlarını taşımaları halinde telefon ve mail yolu ile kendilerine ulaşılarak 9 Kasım 2018 tarihinde saat 10.00’da BİK Adana Şube Müdürlüğü’nde mülakata alınacak. Mülakat sonuçları aynı sitede ilan edilecek ve katılımcılara mail yoluyla bildirilecek.

Program müfredatında yer alan dersler, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri ve alanında uzman gazeteciler tarafından verilecek.

Adana’da ilgili şartları taşıyan bütün gazeteci adaylarına açık olan programın ilan ve başvuru takvimi şöyle:

Son başvuru tarihi: 08.11.2018

Mülakat tarihi: 09.11.2018 – Saat: 10.00 – BİK Adana Şube Müdürlüğü

Mülakat sonuçları: 10.11.2018

Eğitim tarihleri: 12- 30 Kasım 2018 (3 Hafta)

Share
157 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.