Adana Güney Haber

Adanalı Markalar Festivali, Metro Türkiye Adana mağazasında başladı

Adanalı Markalar Festivali, Metro Türkiye Adana mağazasında başladı
62 views
11 Ocak 2020 - 13:33

Metro Türkiye, 9 – 12 Ocak tarihleri arasında yerel üretimi destekleme misyonuyla 4. Adanalı Markalar Festivali’ni düzenliyor. Festival süresince Metro Türkiye’nin Adanalı iş ortaklarının ürettiği ürünler, şeflerin yapacağı tadım aktiviteleri ile ziyaretçilere sunulacak.

(HABER MERKEZİ) – Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Metro Türkiye, ülkemizin yerel ürünler bakımından sahip olduğu büyük potansiyeli ortaya çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Metro Türkiye, yerli ürünlerin sergileneceği “Adanalı Markalar Festivali” ile dördüncü kez Adana’daki iş ortaklarını ve müşterilerini bir araya getirdi. Festivalin 9 Ocak Perşembe günü düzenlenen açılış törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Kayalar da katıldı. Metro Türkiye Adana Mağazası’nı gezen Kayalar, Adana’nın gastroturizm için önemli bir kent olduğunu ve Adanalı Markalar Festivali’nin şehre önemli bir değer kattığını ifade etti. Metro Türkiye’nin bu festivali düzenleyerek Adanalı markaları bir araya getirmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Metro Türkiye Adana Mağazası İşletme Müdürü Cenk Gürbüz ise açılış konuşmasında yerel ürün ve lezzetler odağında gelişmiş bir gastronomi dünyasının turizme ve dolayısıyla hem Adana hem de ülke ekonomisine büyük katkısı olacağına inandıklarını vurguladı. Gürbüz, “Bugün burada sizlerle Adanalı Markalar Festivali’nde buluşmaktan mutluluk duyuyor ve böyle bir festivali siz değerli tedarikçilerimiz ve müşterilerimizin destekleriyle hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Bugün bizleri teşrifleriyle çok mutlu eden Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Kayalar’a da tekrar teşekkür ediyorum. Metro Türkiye olarak, üreticileri, kooperatifleri, yerel otoriteleri, üniversitelerimizi ve tüm paydaşlarımızı bu çalışmalarımıza dâhil ediyoruz. Türkiye’nin farklı yörelerinde yerel üreticilerle çalışıyoruz. Satın alımlarımızı doğrudan üreticiden yaparak, üreticiye ekonomik fayda sağlıyoruz. Şu an Türkiye genelinde raflarımızdaki ürünlerin yüzde 98’i yerel ürünlerden oluşuyor. Adana mağazamızın raflarında ise 20’den fazla Adanalı tedarikçimizin ürününe yer veriyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de bu iş birliğini hem yerel üreticiyi güçlendirmek hem de yerel kalkınmaya katkı sağlamak için büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Yerel ürün tedarikçilerini destekleme amacıyla Metro Türkiye Adana Mağazası’nda düzenlenen Adanalı Markalar Festivali’nin kapıları 12 Ocak’a kadar açık olacak. Festivalde Metro Türkiye’nin Adanalı iş ortaklarının ürettiği yerel ürünler, şeflerin yapacağı sunum ve tadım aktiviteleri ile ziyaretçilere sunulacak.

FESTİVAL BOYUNCA LEZZET YOLCULUĞUNA ÇIKILACAK

Dört gün sürecek Adanalı Markalar Festivali’nde Türk mutfağının eşsiz yemeklerinin yanı sıra dünya mutfağından da örnekler sunulacak. İlk gün Lagos Balık Restoran’ın yemek sunumunun ardından, ikinci gün Kayseri mutfağının özel yemekleri, üçüncü gün Dede Kebap’ın düzenleyeceği kebap sunumu, son gün ise Friends Cafe’nin yapacağı suşi şovu ziyaretçilere lezzetli bir festival yaşatacak. Yemek sunumlarının ve şovlarının yanı sıra ziyaretçiler, üreticilerin stantlarını gezerek üreticileri yakından tanıma ve ürünlerini tatma fırsatına sahip olacak. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin