logo

Adanalı öğrencilere Berlin’de projelerini geliştirme şansı

Teknolojik çözümleri, yeni neslin girişimcilerini, hackerlarını, kod yazarlarını destekleyen Red Bull Basement, üniversite öğrencilerine kampüslerini değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor. Kampüslerini ileri götürecek fikirleri olan öğrenciler, bu fikirlerini ve projelerini tanıttıkları birer dakikalık videolarla 21 Ekim 2018 tarihine kadar Red Bull Basement University’ye başvurabilecek.

ADANA (GÜNEY HABER)-Teknolojik çözümleri, yeni neslin girişimcilerini, hackerlarını, kod yazarlarını destekleyen Red Bull Basement, üniversite öğrencilerine kampüslerini değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor. Kampüslerini ileri götürecek fikirleri olan öğrenciler, bu fikirlerini ve projelerini tanıttıkları birer dakikalık videolarla 21 Ekim 2018 tarihine kadar Red Bull Basement University’ye başvurabilecek. Başvuru yapmak isteyen öğrencileri yönlendiren uzmanların olduğu Red Bull Basment Hatch atölyeleri de İzmir, Ankara, Antalya ve Denizli’nin ardından, Koç Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Adana GO OFIS Co-Working Space’de gerçekleşecek. Red Bull Basement University başvuruları www.redbullbasement.com/university adresinden yapılıyor.

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde doğan Red Bull Basement, bugün birçok ülkede son neslin hackerlarına, kod yazarlarına ve girişimcilerine yeni perspektifler sunarak projelerini destekliyor. Red Bull Basement’ın üniversite öğrencilerine yönelik projesi Red Bull Basement University ise, öğrencilerin kampüslerini değiştirebilecek fikirleri hayata geçirebilmeleri için şans veriyor. Projelerini anlattıkları birer dakikalık videoları 21 Ekim 2018 tarihine kadar www.redbullbasement.com/university adresine gönderen öğrenciler arasından seçilenler, alanında uzman isimlerden mentorluk alacak.

Mentorluk için seçilen üç başvurunun içerisinden birinci olan proje ise daha sonra Berlin’de gerçekleşecek eğitim programı ve finale katılmaya hak kazanacak. Öğrencilere kampüslerini değiştirecek fikirlerini geliştirme imkânı sunan Red Bull Basement University’ye lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. Katılımcı takımlar bir veya iki kişiden oluşabiliyor.

GENÇ GİRİŞİMCİLER İÇİN 13 EKİM’DE ADANA’DA

Öğrencilerin projelerini dinleyip başvuruya hazır hale getirmek için düzenlenen Red Bull Basement Hatch adı verilen atölyelere alanında uzman isimler katılıyor. İzmir, Ankara, Antalya ve Denizli’nin ardından 13 Ekim 2018 Cumartesi günü Koç Üniversitesi’nde de bir hatch gerçekleşecek. Aynı gün Adana GO OFIS Co-Working Space’de düzenlenecek program ise tüm öğrencilere açık olacak. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için www.redbullbasement.com/university adresi ziyaret edilebilir.

 

Share
443 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.