logo

08 Şubat 2020

Adanalı ve Mersinli KOBİ’ler e-ihracat eğitimi aldı

Amazon.com.tr’nin Türk satıcıları e-ihracat için bir araya getirdiği BiTıklaAvrupa eğitimi Adana ve Mersin’de 132 KOBİ’nin katılımıyla gerçekleşti. TOBB, Amazon.com.tr ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle KOBİ’lere ve işletmelere e-ticaretin avantajlarını ve Avrupa’ya e-ihracatın ipuçlarını anlatarak yerli işletmeleri e-ihracatla büyütecek BiTıklaAvrupa eğitim serisi, yıl boyunca 20’nin üzerinde ilde düzenlenecek.

(HABER MERKEZİ)- Amazon.com.tr, Türkiye’nin e-ihracat potansiyeline yatırım yapmaya devam ediyor. TOBB, Amazon.com.tr ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle KOBİ’lere ve işletmelere e-ticaretin avantajlarını ve Avrupa’ya e-ihracatın ipuçlarınıanlatarak yerli markaları e-ihracatla büyütecek BiTıklaAvrupa eğitim programının bir yenisi Adana ve Mersin oldu. Eğitimler, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker ve Amazon.com.tr satış ekibi tarafından verildi.

KOBİ’lerin Amazon’un Avrupa pazar yerlerinde (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve İtalya) işlerini büyütmelerine ve satışlarını artırmalarına destek olmak üzere kurgulanan eğitimler, Adana ve Mersin’de 132 KOBİ’nin katılımıyla gerçekleşti. Program kapsamında 2020 yılı boyunca Türkiye genelinde 20’nin üzerinde ilde eğitim gerçekleştirilecek.

Mersin Ticaret  ve Sanayi Odası’nda düzenlenen eğitimin ardından aynı gün Adana Sanayi Odası’nda düzenlenen ikinci eğitim seminerinde konuşan Adana Sanayi Odası Başkan Danışmanı Dr. İsmet Yalçın “Adana sanayisine, üretim, istihdama büyük ivme ve önemli güç kazandıracak ihracatın artırılmasına yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Adana, üretimin yanında ihracatta da ürün çeşitliliği bakımından önde gelen ve her sektörde ihracat yapabilen bir il konumundadır. Bugün burada olmamızın en büyük sebebi de bu güç birliğiyle birlikte Adana üretmeye ve daha fazla ülkeye daha fazla ürün ihraç etmeye devam edecek. KOBİ’lerimize ve üyelerimize artık ticaretin kurallarının değişmekte olduğunu görmelerini, bu değerli iş birliğinden önemle faydalanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

BiTıklaAvrupa eğitimleri dijital tüketicinin beklentileri, e-ihracatta yatan potansiyel, Amazon.com.tr’nin satıcılara sunduğu fırsatlar ve Amazon.com.tr üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımlar gibi başlıkları kapsıyor. TOBB çatısı altındaki odalara kayıtlı ve e-ihracatla işini büyütmek isteyen tüm şirketlerin katılımına açık ve ücretsiz olan eğitimler TOBB’a bağlı odaların organizasyonunda gerçekleştiriliyor. Eğitimlere ilişkin başvuru formu ve eğitim takvimine www.bitiklaavrupa.com üzerinden ulaşılabiliyor. Herhangi bir eğitim seansına katıldıktan sonra Amazon Avrupa’da satış için kaydını tamamlayan tüm satıcılara Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya pazaryerlerinin her birinde ayrı ayrı kullanabilmeleri için 25’er Euro, İngiltere pazaryerinde kullanabilmeleri için ise 20 İngiliz Sterlini değerinde site içi hediye reklam bedeli sunulacak.

Share
391 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.