logo

Adanalılar festivale akın etti

Bu yıl 2.si düzenlenen ‘Adana Lezzet Festivali’ Adana’dan ve Adana dışından gelen misafirlerle doldu taştı. Vatandaşların akın ettiği ‘Adana Lezzet Festivali’nde Adana’ya özgü yöresel lezzetler tanıtıldı.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Bu yıl 2.si düzenlenen ‘Adana Lezzet Festivali’ Adana’dan ve Adana dışından gelen misafirlerle doldu taştı. Vatandaşların akın ettiği ‘Adana Lezzet Festivali’nde Adana’ya özgü yöresel lezzetler tanıtıldı.

2017 yılında düzenlemeye başlanılan ve bu yıl da 2.si düzenlenen ‘Adana Lezzet Festivali’ne ilgi bu yıl da bir hayli yoğun oldu. Festival kapsamında açılan standartlarda tanıtılan lezzetler, damakları tatlandırdı. Adana’nın ünü Türkiye sınırlarını aşan lezzeti Adana Kebabı başta olmak üzere çeşit çeşit tatlılar, Adana’nın olmazsa olmaz lezzeti şalgamı, kahvaltılık yöresel lezzetler vatandaşlarla buluştu. Hem alışveriş yapan hem de bu eşsiz lezzetlerin tadına bakan vatandaşlar, festivalde gönüllerince eğlendiler.

Festivalleri ile adını duyuran Adana, bu kez de lezzet festivali ile adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. Zengin bir mutfak ve yemek kültürüne sahip olan Adana bu iddiasını düzenlediği festivalle de taçlandırmış oldu. Birbirinden özel ve güzel lezzetler gelen vatandaşlara ikram edilirken vatandaşlar da beğendikleri lezzetlerden satın almayı ihmal etmediler.

Düzenlenen festivalin onlarca yüzlerce insanı buluşturduğunu belirten vatandaşlar; “Adana’nın adının böylesine güzel organizasyonlarla duyurulması gerçek gurur verici gelişmelerdir. Buraya Adana içinden ve diğer illerden gelen çok sayıda insan var. Kalabalık arasında ilerlemek gerçekten imkansız. Lezzetler ve tanıtılan diğer ürünler şahane olunca, insanların ilgisi de yoğun oluyor. Festivale gelenler Adana lezzetlerine gerçekten doyuyorlar. Buraya gelenler öncelikle meşhur Adana Kebabının tadına bakıyorlar ve sırayla kurulan diğer standları geziyorlar. Bu organizasyonu düzenleyen ve Adana’nın adını böylesine güzel görüntülerle duyuran herkese sonsuz teşekkür ediyor ve böylesine güzel festivallerin devam etmesini istiyoruz.” ifade ettiler.

Share
465 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.