logo

19 Haziran 2019

“ADANA’NIN İHRACATI TARİHİ REKOR KIRDI”

Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı listesinde Adana’dan 19 firma yer aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2018 yılını rekorlara tamamlayan ihracatta şampiyonlar ligi sıralaması açıklandı. Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana’dan Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Listesinde 19 firmanın yer aldığını belirtti.

ADANA (GÜNEY HABER)-Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2018 yılını rekorlara tamamlayan ihracatta şampiyonlar ligi sıralaması açıklandı. Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana’dan Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Listesinde 19 firmanın yer aldığını belirterek, “TİM ilk 1000 Listesine giren tüm firmaları kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Önümüzdeki dönemde Adana’dan daha çok firmanın listede yer almasını temenni ediyorum” dedi. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) araştırma sonuçlarına göre sektörel değerlendirmede ilk sırada 154 şirketle hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, ikinci sırada 106 şirketle kimyevi maddeler ve mamulleri, üçüncü sırada ise 102 şirketle otomotiv sektörü yer aldı.

“ADANA’NIN İHRACATI TARİHİ REKOR KIRDI”

Adana’dan 19 firmanın yer almasının ümit verici olduğunu belirten Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, “Adana’da 2018 yılında ihracatımız ülke ortalamasının üzerinde performans sergileyerek yüzde 11,41 arttı.  Adana tarihinde ilk defa ihracatta 2 milyar dolar hedefini aşarak 2 Milyar 13 Milyon Dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Bu ilimiz için tarihi bir rekordur. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. 2019 yılındaki ihracat hedefimiz 2,5 milyar dolardır.  Sanayiciler olarak, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam artışı önceliklerimizdir. Üretim, yeni yatırım ve ihracat yapma, istihdam yaratma isteklerimizi güçlü biçimde koruyor, ilimiz ve ülkemiz ekonomisinin güçlenmesine canla başla katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Zorlu süreci temkinli ve cesur hareket ederek iyi yönetme başarısı gösteren firmaları tebrik eden Kıvanç, “Adanamızı ihracatın şampiyonları arasına taşıyan firmalarımızı kutluyor ve bize bu gururu yaşattıkları için tüm firma yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Gelecekte çok daha fazla Adana sanayi firmasının, Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Listesinde yer bulmasını ümit ediyorum” diye konuştu.

Share
198 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.