logo

23 Aralık 2017

 “Adana’nın ve Çukurova’nın yanındaki güç olmaya devam edeceğiz”

VakıfBank üst yönetimi, ‘Anadolu Zirveleri’nin üçüncüsünü Adana’da gerçekleştirdi

 “Adana’nın ve Çukurova’nın yanındaki güç olmaya devam edeceğiz”

 Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası vizyonuyla, çalışmalarını sürdüren VakıfBank, ülke çapında gerçekleştirmeye devam ettiği ‘Anadolu Zirveleri’nin üçüncüsünü Adana’da düzenledi. VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, yılın ilk dokuz ayında Adana’da 3.2 milyar lira, bölge genelinde ise 8.1 milyar lira nakdi kredi kullandırdıklarını belirtti.   Özcan, Adana’da 20 şube ve 273 personel, bölge genelinde ise 49 şube, 652 personel ve Bölge Müdürlüğü aracılığıyla Çukurova’ya hizmet verdiklerini, bölgeye değer katacak yatırımlarını artırarak sürdüreceklerini söyledi. 

ADANA (GÜNEY HABER)-Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası vizyonuyla, çalışmalarını sürdüren VakıfBank, ülke çapında gerçekleştirmeye devam ettiği ‘Anadolu Zirveleri’nin üçüncüsünü Adana’da düzenledi. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin, Genel Müdür Mehmet Emin Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları ve VakıfBank Grubu Bağlı Ortaklıklarının Genel Müdürleri; Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan’ı ziyaret etti ve iş dünyasıyla temaslarda bulundu. Bankanın bölge yönetimi ve şube müdürleriyle bir araya gelen VakıfBank heyeti, bölgede gerçekleştirdikleri çalışmaları detaylandıran ve yeni yatırımlarını planlayan toplantılar düzenledi.

HÜSEYİN SÖZLÜ: VAKIFBANK’IN DESTEĞİ BİZLERE BİR KEZ DAHA CESARET VERDİ.

VakıfBank’ın düzenlediği davete katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “VakıfBank’ın Adana’ya gelerek üreticilerle sanayicilerle buluşması, yatırımcılara yanınızdayız diye moral ve destek vermesi çok önemli. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak VakıfBank’ın yerel yönetim bankacılığı birimiyle çalışıyoruz ve Adana’da yapmış olduğumuz bütün altyapı yatırımlarında VakıfBank’ın desteğini alıyoruz. Bugün buraya gelerek, Anadolu’yu kalkındırmak için böylesine kararlı ve dostane bir şekilde gösterdikleri ilgi için VakıfBank yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizleri Adana’mızda görmek ve zaten yaşadığımız desteği yeniden hissetmek bize bir kez daha cesaret vermiştir. Hepinizi can-ı gönülden tebrik ediyorum’ dedi.

İSMAIL ALPTEKIN:  SIZLERE VE ÜLKEMIZE DAHA IYI HIZMET SUNMAK IÇIN ADANA’YA GELDIK.

Adana’da düzenlenen resepsiyonun ev sahiplerinden VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin; VakıfBank ailesi olarak hep birlikte Adana’ya geldiklerini belirterek, “En üst düzey bürokratlarımızla, devletimizin temsilcileriyle, iş dünyasıyla ve bütün Adana’yla kucaklaşmak, tanışmak için buradayız. Adana ve Çukurova’ya sunduğumuz hizmetleri anlatmak, ihtiyaçları yerinde tespit etmek ve bu hizmetlerimizle ülkemize daha fazla katkı sağlamak niyetiyle Adana’ya geldik. Bizlere göstermiş olduğunuz sıcak ilgi ve samimiyet için gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

MEHMET EMİN ÖZCAN: GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN LİDER BANKASI OLARAK BURADAYIZ.

Adana başta olmak üzere, Çukurova Bölgesi’nin önde gelen işadamları ve yerel yönetimiyle bir araya gelinen davette konuşma yapan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, 8 bin yıllık geçmişiyle 10 büyük medeniyete ev sahipliği yapan, nice kahramanlar yetiştirip destanlar yazan Adana’nın, VakıfBank ailesi için büyük önem arz ettiğini belirterek, “Türkiye artık eski Türkiye değil. Güçlü, kalkınan, tüm dünyanın gıptayla baktığı yeni bir Türkiye var. Biz de müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek, güçlü Türkiye ekonomisine daha fazla destek olabilmek ve VakıfBank’ın gücüne güç katabilmek için yeni dönem vizyonumuzu Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası olarak belirledik. Bu vizyon doğrultusunda, ülkemizin her bir köşesini ziyaret edip bizden ne beklendiğini yerinde dinlemek ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek için yollara düştük. Bu düşüncelerle buradayız. Ziyaretimiz inşallah şehrimiz, bankamız ve ülkemize hayırlar getirir” dedi.

“BÖLGE GENELİNDE İSE 8.1 MİLYAR LİRA NAKDİ KREDİ KULLANDIRDIK”

Adana ve Çukurova Bölgesi’ne gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında da bilgi veren Özcan, “Yılın ilk dokuz ayında Adana’da 3.2 milyar lira, bölge genelinde ise 8.1 milyar lira nakdi kredi kullandırdık. Mevduat tarafında ise 5 milyar liranın altında kaldığımızı görüyoruz. Yani, VakıfBank olarak bölgemizden topladığımız kaynaktan daha fazlasını kredi olarak kullandırmış bulunuyoruz. Ümit ediyorum ki, önümüzdeki dönemde bu dengeyi kuracak şekilde işbirliklerimizi artıracağız. Yine yılın ilk dokuz ayında KGF kapsamında Adana’daki KOBİ’lerimize 560 milyon lira, bölge genelindeki KOBİ’lerimize ise toplam 1.3 milyar liralık kaynak kullandırdık. ” dedi.

SEKTÖRÜN İLK “YEREL YÖNETİMLER BANKACILIĞI PAZARLAMA BİRİMİ” VAKIFBANK’TAN

Sektörde bir ilki gerçekleştirerek, Yerel Yönetimler Bankacılığı Pazarlama birimini kurduklarını ve bu sayede belediyelere, bağlı kuruluşlarına ve iştiraklerine özel bankacılık hizmeti sunmaktan mutlu olduklarını  dile getiren Özcan, “Büyükşehir belediyemiz başta olmak üzere Adana ve bölgedeki tüm belediyelere önemli destekler sağlayacağız. Özellikle alt ve üst yapı projelerinde, ulaşım projelerinde, enerji verimliliğinde ve nakit yönetimi ürünlerinde önemli işbirliklerine imza atmayı hedefliyoruz. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kurduğumuz işbirliği kapsamında ise, yerel yönetimlerin uluslararası piyasalardan temin edilen kaynaklardan yararlanmasını sağlayarak, finansman maliyetlerini azaltmaya çalışıyoruz“ dedi.

“DİJİTAL DEĞİŞİMİN VE GELİŞİMİN ÖNCÜSÜ OLMAK ADINA GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ”

Tüm bankacılık işlemlerinde teknolojik alt yapılarını, günün şartlarına ve müşteri beklenti ve alışkanlıklarına uygun hale getirdiklerini ifade eden Özcan, “Bugün, hız ve kalite, hizmet seçiminde en önemli parametre haline geldi. Bu sebeple tüm bankacılık işlemlerinde, teknolojik alt yapımızı günümüz şartlarına ve elbette müşteri beklenti ve alışkanlıklarına uygun hale getiriyoruz. Bugün, bankamızda gerçekleşen tüm işlemlerin yüzde 90’ından fazlası dijital kanallarımızdan yapılmaktadır. Mobil bankacılık kullanıcı sayımız yılın ilk dokuz ayında yüzde 44’lük bir artış göstererek 2 milyonun üzerine çıkmıştır” dedi.

“ADANA’NIN VE ÇUKUROVA’NIN YANINDAKİ GÜÇ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

VakıfBank olarak, Adana ve Çukurova’nın yanındaki güç olmaya devam edeceklerinin altını çizen Özcan, “ Bugün Adana’da 20 şube ve 273 personel, bölge genelinde ise 49 şube, 652 personel ve Bölge Müdürlüğümüz aracılığıyla Çukurova’ya hizmet veriyoruz. Siz değerli müşterilerimize daha modern bir ortamda, hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek üzere Bölge Müdürlüğümüzü de yeniledik. Halen bölgede devam eden pek çok özelleştirme, enerji, turizm ve sanayi projesini destekliyoruz. Çukurova için olmazsa olmazlardan biri olan tarım ve hayvancılık sektörüne olan desteğimiz de gün be gün artmaktadır. Tarım bankacılığına özel ürünlerimiz ile çiftçimizin yanında olmaya devam ediyoruz.  Önümüzdeki dönemde de Adana ve Çukurova’yı 2023 hedeflerine ulaştırmak ve ülke genelindeki stratejik projelerin yanı sıra istihdam sağlayan, üretimi destekleyen ve katma değer oluşturan her projeye destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Share
373 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.