logo

28 Aralık 2017

Adana’nın “Venedik”i mikrop saçıyor 

Adanalıların “Venedik”imiz dediği sulama kanalları, sular çekilince çöplüğe dönüştü. Bilinçsiz vatandaşlar tarafından atılan çöpler her geçen gün artarken kirliliğe duyarsız kalan Devlet Su İşleri’nin (DSİ) temizlik çalışması yapmaması, pisliğin halk sağlığını tehdit eder hale gelmesine neden oldu.

ADANA (İHA) – Adanalıların “Venedik”imiz dediği sulama kanalları, sular çekilince çöplüğe dönüştü. Bilinçsiz vatandaşlar tarafından atılan çöpler her geçen gün artarken kirliliğe duyarsız kalan Devlet Su İşleri’nin (DSİ) temizlik çalışması yapmaması, pisliğin halk sağlığını tehdit eder hale gelmesine neden oldu.
Çukurova’nın bereketli topraklarına hayat veren DSİ’ye ait sulama kanalları, kattığı görsel zenginlik nedeniyle adeta İtalya’nın ünlü kenti Venedik potansiyeli taşıyor. Mavi Bulvar ve Kıyıboyu Caddesi, kanalların etrafında yer alan en kalabalık yerleşim yerleri.
Devlet Su İşleri’nin suyu kısması nedeniyle boş kalan bu kanallar, bilinçsiz vatandaşların her türden çöpünü kanala atmasıyla, kent çöplüğüne dönüştü. DSİ tarafından temizlenmeyen kanallardan vatandaşlar kirlilik ve kötü koku nedeniyle şikayetçi.
Murat Çiftçi isimli vatandaş, kanallardaki pislik nedeniyle evlerine kötü kokular geldiğini belirterek, “Benim anlatmama gerek yok. Her taraf pislik içerisinde. Manzarayı gördüğünüz üzere temizlik yapılmıyor. Her taraf berbat. İnsanlarımızdan da yönetimden de kaynaklanıyor” diye konuştu.

Share
771 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.