logo

15 Ağustos 2016

Adana’ya ikinci büyük park

15 Temmuz Demokrasi Şehitler Parkı inşaatı sürüyor

 Adana’ya ikinci büyük park


Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Atakent Mahallesi’nde yapımı devam eden ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda incelemelerde bulundu.

ADANA (GÜNEY HABER) – Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Atakent Mahallesi’nde yapımı devam eden ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda incelemelerde bulundu.
Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Çelikcan, tamamlandığında Merkez Park’tan sonra Adana’nın ikinci büyük parkı olma özelliğini taşıyacak olan ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nın en kısa sürede hizmete gireceğini söyledi. Çelikcan, “Temalı olarak planladığımız parkımızın adını Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından vatanı, bayrağı, milleti, ezanı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz için ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’ olarak değiştirdik. Alçak girişimin hemen ardından milletimiz tanklara, kurşunlara, F-16’lara, bombalara göğsünü siper ederek kahramanca mücadele verdi. Şanlı tarihi destanlarla dolu olan bu millet bir gecede dünyaya vatan ne demektir bir kez daha göstererek Paralel İhanet Çetesi’ne dersini verdi. Bu büyük mücadelede 7’si Adanamızdan olmak üzere 240 vatan evladımızı şehit verdik. Bizde şehitlerimizin adını yaşatmak ve bu büyük destanı ölümsüzleştirmek için Atakent Mahallemizdeki parkımızın adını ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı” olarak değiştirme kararı aldık. Mümkün olan en kısa süre içerisinde vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Share
535 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.