Adana Güney Haber

ADİL OLMAYAN KARTELLEŞME SORUN YARATIYOR

ADİL OLMAYAN KARTELLEŞME SORUN YARATIYOR
107 views
11 Kasım 2021 - 1:51

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu Çimentodaki artışlarla birlikte yaşanan kartelleşmenin yarattığı sorunlara tepki gösterdi.

(HABER MERKEZİ)-AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu İnşaat sektörünü adeta baltalayan ve yıpratan Çimentodaki fahiş fiyat artışlarının yarattığı sorunlara dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sektörün yaşadığı sıkıntıların başında gelen Demir ve Çimento fiyatlarının bir düzene sokulması gerekliliğini vurgulayan Mustafa Karslıoğlu yetkililerden adil olmayan bu gelişmelere el atmasını talep etti.

‘BETON LOBİSİ ADİL DEĞİL’

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “İnşaat sektörü artan ihracat nedeniyle iç piyasada ürün bulmakta zorlanırken, çimento ve hazır beton kartelleri ise her zaman olduğu gibi fırsatçılık peşinde. Son günlerde üyelerimizden farklı beton firmalarından fiyat istediklerinde tek bir firmanın dönüş yaptığını diğerlerinin teklif vermediğini duyuyoruz. Açıkçası bu durum kulağımıza gelen hazır beton firmalarının müteahhitleri paylaştığı ve yüksek fiyat uygulaması yaptığı söylemini güçlendiriyor. Zor zamanlar geçiren sektörümüze bu haksızlığı yapmaya kimsenin hakkı yok. Rekabet Kuruluna başvurup gerekirse de Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunacağız. Adil olmayan Betondaki lobinin kartelleşmenin bir an önce engellenmesi gerekiyor.” Açıklamalarında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu