izmir escort
hava Orta
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 448.678 % -0.358
SON DAKİKA

ADSOD Sokak ve Kır Düğünlerinden Şikayetçi 

Son Güncelleme :

01 Haziran 2014 - 23:00

/ 330 views kez okundu.
ADSOD Sokak ve Kır Düğünlerinden Şikayetçi 

AW105632

Adana Düğün Salonları Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, “Son zamanlarda artan sokak düğünleri ile kayıt dışı çalışan kafe ve restoranlar tarafından yapılan kır düğünleri haksız rekabete yol açıyor” dedi.

ADANA (güney haber) – Adana Düğün Salonları Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, “Son zamanlarda artan sokak düğünleri ile kayıt dışı çalışan kafe ve restoranlar tarafından yapılan kır düğünleri haksız rekabete yol açıyor” dedi.
ADSOD Başkanı Ayhan Şirin ve yönetim kurulu üyeleri Ömer Püsküller, Mehmet Özer, Aydın Çetin Köklü, Abdullah Bağlar ve Meziyed Mönür, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret etti. Şirin ve yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Özkan’a sıkıntılarını anlatarak, çözüm bulunmasını istediler.
Adana’da son zamanlarda artan sokak düğünleri ile kayıt dışı çalışan kafe ve restoranlar tarafından kır düğünü organizasyonlarının yapıldığını belirten Şirin, “Bunda haksızlık ve sahtecilik söz konusu olmakla birlikte haksız kazançta sağlanmaktadır. Bu tür organizasyonlar sektörde kayıt altında çalışan üyelerimizi zor durumda bırakmaktadır” dedi.
Ayhan Şirin, salon işletmecileri olarak düğünlerde atılan sahte dolarlar konusunda da rahatsız olduklarını ifade ederek, “50 ve 100 liraya alınan sahte dolarlar düğünlerde atılıyor. Vatandaşlarımızdan bu duruma dikkat etmelerini istiyoruz” diye konuştu. Aldıkları tüm önlemlere karşın düğün salonlarında sigara içilmesinin önüne geçemediklerini ve bu durum karşısında yüklü para cezalarına tabii tutulduklarını anlatan Şirin, ilgili makamlardan bu konuya çözüm bulmalarını istedi.