logo

AK PARTİNİN ADANA KALESİ YÜREĞİR

Ak Partinin Adana Kalesi Yüreğir ilçesidir. Yüreğir ilçesi, daha önceki adıyla Karşıyaka, Ak Parti dönemine kadar sürekli olarak dışlanmış ve ne yazık ki belediyecilik adına hiçbir yatırım almamıştır. Günümüzde Yüreğir Belediyesi sadece ilçe yatırımları değil belediyeye giden her vatandaşa yönelik sunduğu hizmet ve izzeti ikram ile de Türkiye’ye de örnek olmaktadır.

Ak Parti mensubu Başkan Sayın Mahmut Çelikcan döneminde bu ilçe yenilenme ve modernleşme yönünde atağa kalkmıştır. Çelikcan döneminde Yüreğir’de yaşanan dönüşümlerin yanı sıra desteğe ihtiyacı olup gerçekleştirilemeyen projeler de bulunmaktadır. Bu projelerin hayata geçirilmesi hem hakkaniyet hem de adalet adına önem arz etmektedir.

Bir de bu işin siyasi sonuçları olacaktır.

Ak Parti Belediye seçimlerinde özellikle Adana merkezde istediği sonuçları alamamıştır. Bunun birçok gerekçesi olsa da bu gerekçelere burada girmeyeceğim. Benim asıl bahsetmek istediğim nokta ise Ak Parti’nin Yüreğir’e yapacağı her yatırımın ve her projenin seçmenden dönüşünün tüm il bazında katlamalı olarak gerçekleşeceğidir. Düşünsenize, Adana’nın en fazla göç alan ve en geri bırakılmış ilçesi olan Yüreğir’in, Adana’nın en modern, en nezih ve en hızlı gelişen ilçesi olması durumunda bunun Adana genelinde seçmende yaratacağı etki şaşkınlıktan öte hayranlık şeklinde olacaktır. Çukurova ve Seyhan ilçelerinde her ne kadar gelişime ihtiyaç var ise de zaten belirli bir standart mevcuttur. Diğer yandan Yüreğir ilçesinde atılacak her adım sürpriz niteliğinde olup halkta büyük yankı bulacaktır. Ak Parti Adana’ya en iyi hizmeti verebileceğini ve halkın yanında olduğunu Yüreğir Belediyesine ve Sayın Çelikcan’a ve bölgede yatırım yapacak insanlara vereceği destek ile seçmene gösterecektir. Ayrıca unutmamak gerekir ki Adana’nın diğer merkez ilçelerinde yaşayan çeşitli etnik kökene sahip yüz binlerce insanın Yüreğir’de derin kökleri ve bağları bulunmaktadır. Bundan dolayıdır ki buraya yatırım yapan siyasi parti bunun haklı karşılığını bulacaktır.

Seçimlerde başarının sırrını bulmuş bir siyasi parti olsa da Ak Parti için bugüne kadar aradığı “Adana’nın anahtarı” Yüreğir’de saklıdır.

Share
1000 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.