logo

14 Mayıs 2018

Akaryakıtta beklenti daha yüksek

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından ortalama 5 ila 8 kuruş arasındaki indirim beklentileri karşılamadı. Araç sahipleri akaryakıt fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirterek 7-8 kuruşluk indirimin çok fazla etkili olmadığını kaydetti.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından ortalama 5 ila 8 kuruş arasındaki indirim beklentileri karşılamadı. Araç sahipleri akaryakıt fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirterek 7-8 kuruşluk indirimin çok fazla etkili olmadığını kaydetti.

Döviz kurlarının yükselmesi ile birlikte akaryakıt fiyatları da giderek yükselmeye başladı. Gelen zamların ardından yapılan düzenleme ile birlikte akaryakıt fiyatlarında 5 ila 8 kuruş arasında indirim yapıldı. Yapılan indirimin artan fiyatlara göre çok düşük kaldığını belirten araç sahipleri, akaryakıt fiyatlarında daha fazla indirim yapılması gerektiğini söyledi.

Yaklaşık 1 yıl içinde motorin ve benzinin litre fiyatında neredeyse 1 lira zam yapıldığını belirten İlhan Okta isimli vatandaş, giderek yükselen akaryakıt fiyatlarının sabitlenmesi gerektiğini söyledi. Günümüzde insanların en önemli ihtiyaçlarından bir tanesinin de ulaşım olduğunu belirten Okta, “İnsanlar günümüzde zamanla yarışmak zorunda. İnsan hayatını büyük bir bölümü yollarda geçiyor. Toplu taşıma araçları bu süreyi daha da fazla uzatıyor. Bu nedenle imkânı olan insanlar kendi aracını kullanmak zorunda kalıyor. Ama maalesef zamlanan akaryakıt fiyatları insanların bütçesine fazlasıyla zorluyor.” dedi.

AKARYAKIT FİYATLARI DAHA DA UCUZLATILMALI

Yapılan indirimin çok küçük olduğunu ve bu indirimin insanların beklentilerini karşılamadığını ifade eden Okta, “Yetkililerin akaryakıt konusunda insanları daha fazla rahatlatıcı çözümler bulması gerektiğini düşünüyorum. Akaryakıt fiyatlarının yükselmesi hemen hemen her şeyin fiyatına etki ediyor. Bu nedenle akaryakıt fiyatlarının daha da ucuz olması konusunda adımlar atılmalı. Bence akaryakıttan alınan vergilerin en minimum seviyeye getirilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

 

Share
303 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.