logo

21 Mayıs 2019

Alman Müsteşar’dan “Almanya’nın Avrupa Politikası” Sunumu

ÇÜSAMER’ın Uluslararası Politikalar Seminerlerinin Konuğu Alman Müsteşar Staehle Oldu. Alman Müsteşar Staehle “Almanya’nın Avrupa Politikası” Sunumunu Yaptı

ADANA (GÜNEY HABER)-Kısa adı ÇÜSAMER olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Stratejik Araştırma Merkezi dünyanın belli bölgelerini hukuksal, siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerden incelemek, söz konusu bölgelerle ilişkilerin geliştirilmesine yönelik olarak disiplinlerarası bir yaklaşımla bilimsel araştırmalar ve uygulamalar yapmak amacıyla kurularak üniversite, sanayi, çevre ve toplum ilişkileri arasında koordinasyonu geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda ÇÜSAMER yönetimi Uluslararası Politikalar seminerleri düzenleyerek öğrencilerle konunun uzmanlarını bir araya getiriyor.

 ÇÜSAMER tarafından düzenlenen Uluslararası Politika Seminer serisi kapsamında Almanya Büyükelçiliği’nde görevli Müsteşar Stefan Staehle öğrencilerle buluştu.

İ.İ.B.F. IV. Blok Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerin konusu ise  “Almanya’nın Avrupa Politikası” oldu.

Seminer Müsteşar Staehle’in Almanya’nın birleşmesi ve AB entegrasyonu, Brexit, AB’nin değerleri ve göçmen politikası, Türkiye-AB ilişkileri ve vize serbestisi hakkında bilgi vermesiyle başladı.

Sunumunu yapan Müsteşar Staehle seminer sonunda öğrencilerden ve akademisyenlerden gelen soruları da cevapladı. Etkinlik anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Share
148 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.