logo

Altın yine yükselişte

Vatandaşların en güvenilir yatırım aracı olarak gördükleri altın son günlerde artan fiyatı ile kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. Artan aşırı yüksek fiyatlar altın almak isteyenlerin bu fikirlerini biraz daha ertelemelerine neden olurken, uzmanlar ise altın fiyatındaki yükselişin daha artarak devam edeceğini ifade ediyorlar.

ADANA (GÜNEY HABER)-Vatandaşların en güvenilir yatırım aracı olarak gördükleri altın son günlerde artan fiyatı ile kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. Artan aşırı yüksek fiyatlar altın almak isteyenlerin bu fikirlerini biraz daha ertelemelerine neden olurken, uzmanlar ise altın fiyatındaki yükselişin daha artarak devam edeceğini ifade ediyorlar.

Hem yatırım hem hediye hem de kullanmak için satın alınan altınlar, son dönemde aşırı derecede artan fiyatları dikkati çekiyor. Altın almak isteyenler çok yüksek seviyelerde seyreden fiyatlar karşısında şaşırıp kalırken, düğün yapacak olanlar ise kara kara düşünüyorlar.

Altın fiyatları ve satışlar hakkında bilgiler veren Kuyumcu Cem Koyuncu; “Altın fiyatları son dönemde inanılmaz bir hızla yükselişe geçti. Vatandaşların en güvenilir yatırım aracı olan çeyrek altın şuanda 370 liradan satılıyor. Bu fiyatlardan da anladığımız şu ki altın fiyatları son dönemlerin en hızlı yükselişini yaşıyor. Yatırımcılar kararsız, fiyatlar konusunda yaşanan belirsizlikler ve anlık değişmeler insanların yatırım kararı alırken tedirgin olmalarına neden oluyor. Bizim tahminimiz ise fiyatların daha artacağı ve düşüşün biraz zor olacağı yönünde…” dedi.

 Yüksek fiyatlar satışları da azalttı

Fiyatların yüksekliğinden dolayı satış yapamadıklarını belirten Koyuncu; “Altın fiyatlarının bu şekilde artması altın satışlarının da ciddi anlamda düşmesine neden oldu. Satış yapamadan kapattığımız günler oluyor. İnsanlar sadece fiyat sormak ve altını varsa yüksek olan fiyatlardan altınını bozdurmak için geliyor. Alışveriş çok fazla olmadığı için sektörde de haliyle bir durgunluk ve cansızlık yaşanıyor.” ifadelerini kullandı.

Share
196 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.