Adana Güney Haber

AOSB’DE AR-GE/TASARIM MERKEZLERİ İSTİŞARE KURULU OLUŞTURULDU

AOSB’DE AR-GE/TASARIM MERKEZLERİ İSTİŞARE KURULU OLUŞTURULDU
116 views
28 Haziran 2021 - 13:19

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesinde, Ar-Ge/Tasarım kültürünü yaygınlaştırmak, işbirliğini güçlendirmek, yeni fikirlerin ortaya çıkmasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve bölgede öne çıkan projelerin sayısının artırılmasını sağlamak amacıyla Ar-Ge/Tasarım Merkezleri İstişare Kurulu oluşturuldu.

(HABER MERKEZİ)- Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesinde, Ar-Ge/Tasarım kültürünü yaygınlaştırmak, işbirliğini güçlendirmek, yeni fikirlerin ortaya çıkmasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve bölgede öne çıkan projelerin sayısının artırılmasını sağlamak amacıyla Ar-Ge/Tasarım Merkezleri İstişare Kurulu oluşturuldu.

AOSB Ar-Ge/Tasarım Merkezleri İstişare Kurulu, ilk toplantısını AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve bölgede yer alan Ar-Ge/Tasarım Merkezi firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, öncelikli olarak yeni fikirlerin ortaya çıkmasında görüş ve fikir alışverişi yapılarak, merkezler arası iş birliğinin güçlenmesi, yeni kurulacak olan merkezlere öncülük edilmesi, mevcut merkezlerin niteliğinin geliştirilmesi ve bölgeden çıkan katma değerli ürün sayısının artırılması konuları üzerinde duruldu. 

ULUSAL ÇAPTA FARKLI ORGANİZASYONLAR DA DÜZENLENECEK

İlki gerçekleştirilen toplantıya;  BOSSA Ar-Ge Müdürü Serdal Sırlıbaş, Ulusoy Tekstil Ar-Ge Müdürü Arif Şener ve Kübra Yılmaz, Kimteks Tasarım Müdürü Ayşe Yılmaz,  Makinsan  Tasarım Müdürü  Ali İhsan, Oğuz Tekstil Tasarım Müdürü Seçkin Tetik, Zahit Alüminyum  Ar-Ge Müdürü Bahadır Karaca, Beta Trafo firmasından  Özge Ağaoğlu,  Çukurova Silo firmasından Aylin Özdal, Çukurova Silo Tasarım Müdürü Hakan Bircan, Barış Teknoloji  firmasından Hamdi Hoplamaz, Barış Teknoloji Tasarım Müdürü Beste Hoplamaz, Beta Gıda  Ar-Ge Müdürü Caner Canpolat ve Beta Gıda firmasından  Şule Gökçe katıldı.

Ar-Ge/Tasarım Merkezi yetkilileri toplantı sonunda organizasyon için AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen’e teşekkürlerini iletti. Ortak kararla, toplantının düzenli aralıklarla yapılmasına ve birlikteliği kuvvetlendirmek için ulusal çapta farklı organizasyonların da düzenlenmesine karar verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin