logo

19 Aralık 2017

ASKİ dereleri ıslah edip temizliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Dereler Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezi ve ilçelerdeki derelerin temizliğine devam ediyor.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Dereler Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezi ve ilçelerdeki derelerin temizliğine devam ediyor.
ASKİ’den yapılan açıklamaya göre, daha önce temizliği yapılan dereler sayesinde aşırı yağmurlarda taşkınlar önlenirken sinek ve benzeri haşerelerden de bölge halkı kurtulmuş oldu.
ASKİ Dereler Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Seyhan ilçesi Küçükçıldırın Mahallesi’nde bulunan derenin temizliğini gerçekleştirdi. 2 kilometrelik güzergahta bulunan bölgede derelerden kaynaklı herhangi bir sorun yaşanmayacak ve olası aşırı yağışlarda da meydana gelebilecek su taşkınlarının önüne geçilecek.
Yapılan dere temizliklerini değerlendiren ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, “Sadece alt yapı değil, şehrimizin estetik görünümüne katkı sağlamak için de çaba harcıyoruz. Sorunları çözme noktasında elimizden gelen ne varsa fazlasını yapmak için durmadan, yılmadan, gece gündüz demeden çalışma gayretindeyiz. Derelerin bakım ve onarımı bizim için önemli; bu bölgelerde yapılan temizlik hem sinek oluşumunu hem de su baskınlarını önlemektedir” dedi.

Share
244 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.