hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Atalay:“Terör Var Oldukça Çalışma Hayatının Sorunları Çözülmez”

Son Güncelleme :

21 Ekim 2014 - 17:34

/ 447 views kez okundu.
Atalay:“Terör Var Oldukça Çalışma Hayatının Sorunları Çözülmez”

Türk-İş Genel Başkanı Atalay:

 “Terör Var Oldukça Çalışma Hayatının Sorunları Çözülmez”

 Türk-İş Konfederasyonunun her yıl düzenlediği eğitim seminerlerinin Ekim ayı toplantısı Adana da başladı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ülkemizde ve dünya da yaşanan sıkıntılara ve çalışma yaşamındaki problemlere de değinerek, “Türk-İş 63 yıl önce evvela Türkiye’den yana, sonra temsil ettiği işçilerden yanaydı, dün öyleydi, bugün de böyle, benden sonra da öyle olmaya devam edecek” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Türk-İş Konfederasyonunun her yıl düzenlediği eğitim seminerlerinin Ekim ayı toplantısı Adana da başladı. Büyük Sürmeli Otelinde düzenlenen seminere Vali Mustafa Büyük, Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, Yol-İş Sendikası Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ASFKF Başkanı Ali Gülleri, Gençlik Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile konfederasyona bağlı sendika başkanları ve üye işçiler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ülkemizde ve dünya da yaşanan sıkıntılara ve çalışma yaşamındaki problemlere de değinerek şu ifade ederek şunları söyledi: “TÜRK-İŞ 63 yıl önce evvela Türkiye’den yana, sonra temsil ettiği işçilerden yanaydı, dün öyleydi, bugün de böyle, benden sonra da öyle olmaya devam edecek. Bizim gidecek hiçbir yerimiz yok. Etrafımızdaki ülkeler yüzyıllardan beri bize geliyor. Bizim ülkemizde bir şey olursa bizim gidecek hiçbir yerimiz yok. Türkiye yoksa TÜRK-İŞ’te olmaz. Hiçbir şey olmaz. İpleri dışarıda olanlara meydan vermeyelim. Bu işten karlı çıkan silah tüccarları var. Bunu görmezden gelmeyelim.”

Ülke genelinde 6-7 Ekim tarihleri arasında yaşanan terör olaylarının çalışma hayatının sorunlarını yine ikinci plana atılmasına neden olduğunu hatırlatan Ergün Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü

“Soma olayı çalışma hayatında bir milat olmuştur. İşçi sağlığı ve güvenliği konusunda sendikaların üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerekir. Sendikacıların kendilerine çeki düzen vermesi lazım. Ancak bu ülkede işçinin çok ciddi sorunları var. Örnek vermek gerekirse ocak ayında 2000 TL alan kamu işçisi Ekim ayı geldiğinde 1700 TL maaş alıyor. Ülkemizde vergi adaletine acilen ihtiyacımız var. O yüzden şu an mecliste görüşülen vergi sisteminde bir düzenleme yapılması mutlak gereklidir. Bu ülkede sadece güneydoğu bölgesinde yoksul vatandaşlar bulunmuyor. Adana’nın 20 km dışarısına çıktığınızda da yoksul insanlarla karşılaşıyorsunuz. Bu Adapazarı için de, Ankara için de ve diğer illerimiz için de geçerli. Özelleştirme bu ülkeye hiçbir fayda getirmedi. Şeker fabrikaları 60 yıldan beri bu ülkenin büyük bir dinamiği. Ancak şu an özelleştirilmesi söz konusu. Bu konu üzerinde önemle durulması gereken bir konu” Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, konuşmasının ardından seminerin açılışına katılan Adana Valisi Mustafa Büyük”e Çini vazo hediye ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü”ye de Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Vazo hediye etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise yaptığı konuşmalarda bir ülkenin demokrasinin ilerlemesinde sendikaların büyük öneme sahip olduğunu söyledi. 16 yıllık belediye başkanlığında işçi sözleşmelerinde Türk-İş ile masaya oturduğunu belirten Başkan Sözlü, “Bu durumun bundan sonra da sürmesi en büyük arzum” diye konuştu.

Adana Valisi Mustafa Büyük ise, Türk-İş”in Türkiye”nin önemli işçi sendikalarından biri olduğuna vurgu yaparak bundan sonraki çalışmalarda daha da iyi işler yapacaklarına inandıklarını kaydetti.