Adana Güney Haber

ATATÜRK DUALARLA ANILDI!

ATATÜRK DUALARLA ANILDI!
98 views
12 Kasım 2021 - 1:45

Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü münasebetiyle Dünya Türkmenler Birliği’nin Hoca Ahmet Yesevi Otağı’nda düzenlediği etkinlikte “Kazak çapanı” giydirilen Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ve MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın dev kazanda karıştırdıkları “Türkistan pilavı”, misafirlere ikram edildi.

(HABER MERKEZİ)-– Türk Milli Mücadele Önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri, İlk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları dualarla anıldı.

Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü münasebetiyle Dünya Türkmenler Birliği Başkanı İsmail Demirdüzen ve Yönetiminin Merkez Park içinde yer alan Hoca Ahmet Yesevi Otağı’nda düzenlediği etkinlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Kuran tilaveti yapıldı, dualar edildi.

Adana’daki üniversitelerde okuyan Türk Cumhuriyetlerinden öğrencilerin de davetli oldukları anma programında “Kazak Çapanı” giydirilen Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ve MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın dev kazanda karıştırdıkları Türkistan pilavı, misafirlere ikram edildi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana’daki üniversitelerde eğitim gören misafir Türk öğrencilerin bu tür programlara davetli olmasının önemine değindi. Avcı, böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapan Dünya Türkmenler Birliği Başkanı İsmail Demirdüzen’e ve Yönetimine teşekkür etti.

Etkinliğe MHP İl Divan Kurulu Üyeleri, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Recep Kurtoğlu ile Sanayi ve Ticaret Müdürü İl Müdürü Adnan Ekiz de katıldılar. Program sonunda Aykut Gül Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan’a, Bünyamin Avcı da Belçika’dan gelen konuk Cengiz Bayergi’ye plaket takdim ettiler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu