hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

ATF Başkanı Cenap Erol:”Birlikte Dirlik, Dirlikte Güç Vardır”

Son Güncelleme :

05 Haziran 2014 - 0:12

/ 545 views kez okundu.
ATF Başkanı Cenap Erol:”Birlikte Dirlik, Dirlikte Güç Vardır”

ATF’den ATB’ye işbirliği ziyareti:  


AW108207
Adana Toroslar Federasyon (ATF) Başkanı Cenap Erol, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile istişarede bulunmak için nezaket ziyaretinde bulundu.
 ATF Başkanı Cenap Erol “Birlikte Dirlik, Dirlikte Güç Vardır” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Toroslar Federasyon (ATF) Başkanı Cenap Erol, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile istişarede bulunmak için nezaket ziyaretinde bulundu.
Federasyon olarak diğer derneklerin gücünü birleştirerek daha güçlü bir ses çıkaracak bir yapı oluşturduklarını belirten Adana Toroslar Federasyon Başkanı Cenap Erol, “Birlikte dirlik vardır, dirlikte de güç vardır dedik. Derneğimizi iki katına çıkardık. Bölgede dışarıda kalan derneğimiz olmadı. Bize yardımcı olacak, proje hazırlayacak danışma kurulu kurduk. Ayrıca onur kurulumuz var. Bir de yönetim kurulumuz var. Sizin yardımcınız Osman Bağış bizim kurucu başkanlarımızdandır. Kendisi bizler için çok önemlidir. Çok emeği geçmiştir, sağ olsun. Federasyonumuza bağlı dernekleri hiç bir siyasi partiye bulaştırmayacağız. Tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağız. Açılışımızda da bunu deklare etmiştik. Bizim amacımız tüm dernekleri bir çatı altında toplayıp, bölgemize katkı sağlayacak unsurları edinebilmek için yola çıktık. Geçtiğimiz seçimlerde STK’lar da, siyasiler de hiçbir partinin arka bahçesi olmadığımızı gördü. Bu durum bizi daha da güçlendirdi. Federasyonu üç bölüme ayırdık. Belediye başkanlarımızı halk seçmiştir. Bu makamları onur kurulu yapalım. Danışma kurulu bölgemize katma değer sağlayacak projelerde destek versin. Yönetim kurulu da bunun takipçisi olsun. Ziyaretimizin sebeplerinden birisi de fikirlerinizden, tecrübelerinden faydalanıp bölgemize neler katabiliriz onun arayışı içerisindeyiz. Bilindiği gibi Feke, Saimbeyli, Aladağ bölgelerimizde mantarlarımız var. İnsanlar lüks arabalarla köy köy gezip, 30 liradan mantar topluyorlar. Sordum soğuk havada paketlendiği zaman fiyatı 120 dolar. Ayrıca o civarda 5-6 bin ton elmamız var, değerlenemiyor. Şu an keçi sütü çok önem arz ediyor. Maraş’tan, Göksun’dan gelip, toplayıp, gidiyorlar. Bizim amacımız tüm ilçelerde temsilcilik oluşturarak soğuk hava ve paketleme sistemi kurarak oradaki köylülerimize yardımcı olmak. Bölgenin tarımsal, kültürel, sanayi, turizm ve tabi varlıklarının en iyi şekilde değerlendirilmesine aracılık etme çabasındayız” dedi.
ATB Başkan Yardımcısı Osman Bağış ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı’nın da hazır bulunduğu ziyarette federasyona bağlı bu tip derneklerin hem sayısının hem de çalışmalarının artmasının çok önemli olduğunu söyleyen Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, “İsviçreliler ‘Biz 7 milyon kişiyiz var ama biz 35 milyon nüfusumuz var. Her birimiz en az 5 tane sivil toplum kuruluşuna üyeyiz’ derler. Esas sivil toplum kuruluşlarının şu sıra öne çıkma zamanı. Bu bakımdan da sizleri tebrik ediyorum. . İyi niyetle çalışıldığında başarı ve kazanç gelir. Kırsalda tarım arazileri korunarak özen gösterilmelidir. Tarımı korumada en hassas olanlardan biri benim. Koruma kurulundayım. Bölgenizin kirazını, soğuk hava deposunu, mantarını, sütünü değerlendirerek katma değer yaratmaya çalışmanızı takdirle karşılıyorum. Daha önce de söylemiştim ortalaması yüksek kültürde bir dernekle karşılaşmamıştık. Donanımlı ekibiniz var. Onun için sizlerle birlikte çok güzel işler yaparız. Borsamızın proje kurulu tecrübelidir. SODES, ÇKA ile ilgili yol yöntem yönünden destek olabiliriz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.
Ziyarete ATF Yönetim Kurulu üyeleri Hatice Nazlı Yakıcı, Hamza Farsak, Mahmut Nimet Dalkır, Uğur Sarıoğlu, Ahmet Doğan, Fehmi Kekilli ve Mehmet Gül de katıldı.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER