Adana Güney Haber

Avcı: “Basın hepimiz için çok önemli!”

Avcı: “Basın hepimiz için çok önemli!”
525 views
08 Aralık 2020 - 21:18

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’ya ziyarette bulundular. Avcı ve Esendemir, Adana’nın ortak menfaatleri konusunda tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ve uyumlu çalışmasının önemine vurgu yaparken,  Çin virüsünün yol açtığı salgınla mücadelenin önemine de dikkat çektiler. Bünyamin Avcı, “Kamunun menfaatini savunan, halkın gözü, kulağı ve dili olarak kabul ettiğimiz basın hepimiz için çok önemli. Özellikle yerel basın bizim için daha da önemli.” Dedi.

(HABER MERKEZİ)- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, gazetecilerin ve basın çalışanlarının muhatap kaldıkları sorunun çözümü konusunda destek olacaklarını bildirdi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’ya ziyarette bulundular. Esendemir, MHP Adana İl Başkanlığı görevine seçilmesinden ötürü Bünyamin Avcı ve Yönetimi tebrik ederken “Mütevazı ve yapıcı kişiliğiniz, insani ilişkilerinizle Adana sizi çok seviyor, bizler de çok seviyoruz. İkinci kez bu görevi üstlenmiş olmanızdan dolayı memnuniyet duyuyoruz ve başarılar diliyoruz.” dedi.

Başkan Bünyamin Avcı da “Sayın Başkan, sizler ve ziyaretiniz bizim için çok değerli. Düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum. Adana küçük bir yer ve hepimiz burada bir aile gibiyiz. Çalışmalarınızı takdirle izliyoruz. Ben de Teşkilatım adına sizlere üstün başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Avcı ve Esendemir, Adana’nın ortak menfaatleri konusunda tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ve uyumlu çalışmasının önemine vurgu yaptılar, yeni yılda bu alanda adım atılmasının gereğine işaret ettiler. İki Başkan, Çin virüsünün yol açtığı salgınla mücadelenin önemine dikkat çekerek “Her geçen gün artan bu hastalığı ancak ortak bir iradeyle ve kurallara uyarak yenebiliriz. Maske, mesafe ve hijyen ihmal edilmemeli.” mesajı verdiler.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ziyarette, basında çalışanlara uygulanan ‘Yıpranma payı’ olarak bilinen ‘fiili hizmet süresi zammı’ konusunda yaşanan sorunu gündeme getirdi. Sarı Basın Kartı olmayanların da ‘Fiili hizmet süresi zammı’ndan tekrar yararlanması gerektiğini belirten Esendemir, bu konuda destek istedi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, soruna duyarsız olamayacaklarını söyledi. Avcı “Bu konuda Partimizin görüşü belli. Kamunun menfaatini savunan, halkın gözü, kulağı ve dili olarak kabul ettiğimiz basın hepimiz için çok önemli. Özellikle yerel basın bizim için daha da önemli. Mesai mefhumu gözetilmeden hizmet icra edilen bu alanda sarı basın kartına sahip gazetecilerin ve aynı kurumda görev yapan çalışanların, sunulan haklardan eşit şekilde yararlanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Sorunun çözümü konusunda bize düşen ne varsa yaparız. TBMM’nde çözümü gerektiği anlaşılan talebi ilgili mercilere mutlaka ileteceğiz.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -