logo

09 Haziran 2018

Avukatlara “seçim ve sandık güvenliği merkezi” eğitimi verildi

Sensiz Olmaz Hareketi’nden Avukat Deniz Güneş tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde görev alacak meslektaşlarımıza “Seçim ve Sandık Güvenliği Merkezi” eğitimi ve bilgilendirme toplantısı Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda yapıldı.

ADANA (GÜNEY HABER)- “Sensiz Olmaz Hareketi”nden Avukat Deniz Güneş tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde görev alacak meslektaşlarımıza “Seçim ve Sandık Güvenliği Merkezi” eğitimi ve bilgilendirme toplantısı Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda yapıldı.

Adana Barosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Sensiz Olmaz Hareketi”nin içinde olduğunu belirten Av. Deniz Güneş, slayt gösterimi eşliğinde Seçim ve Sandık Güvenliği Eğitimi verirken, akıllı telefonlarda kullanılabilecek uygulama hakkında da bilgi sundu. Baro tarafından katılımcılara seçim ve sandık güvenliğine ilişkin bir kitapçık dağıtıldı. Sensiz Olmaz hareketi içerisinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Baroları başta olmak üzere toplam 31 Baro’nun yer aldığı açıklandı.

Çok sayıda avukatın katıldığı eğitimde söz alan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, oyların konulacağı zarfların üstünde YSK’nın ismi, amblemi, filigranı ve  aynı zamanda İlçe Seçim Kurulu mührü olmasının yeterli olduğunu, sandık kurulu mührü olmasa da oy işleminin geçerli olmasının sakıncalı olacağını ifade etti.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, sandık güvenliğinde avukatların rolüne dikkat çekti ve avukatların yansız, tarafsız bir şekilde sahada olacağını  dile getirdi.

Program sonunda Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş tarafından Av. Deniz Güneş’e plaket takdimi yapıldı.

 

Share
161 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.