logo

10 Ağustos 2018

Aylık en yüksek reel getiri Euro’da oldu

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları, Temmuz ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin Euro’da gerçekleştiği bildirildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları, Temmuz ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin Euro’da gerçekleştiği bildirildi.

Amerikan Doları ve Euro her dönemde kazandırdı

Aylık değerlendirmeye göre Amerikan Doları %2,27, Euro %2,30 ve mevduat faizi %0,63 oranında yatırımcısına kazandırırken; külçe altın %0,70, DİBS %3,17 ve BIST 100 endeksi %1,84 oranında yatırımcısına kaybettirdi.

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı
%11,94 oranıyla Amerikan doları olurken, % 18,57 oranıyla BİST 100 endeksi ise yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altı aylık değerlendirmeye göre ise Amerikan Doları %16,22 oranında yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde BIST 100 endeksi, %25,44 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Yıllık değerlendirmede en yüksek reel getiri Euro’da gerçekleşti

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Euro %17,25 oranında yatırımcısına en fazla reel getiriyi sağladı. Diğer taraftan, BIST 100 endeksi %21,97 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Share
123 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.