Adana Güney Haber

BALIK BOLLAŞTI, FİYATLAR DÜŞTÜ

BALIK BOLLAŞTI, FİYATLAR DÜŞTÜ
95 views
03 Ocak 2022 - 8:09

Balık sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden Karadeniz hamsisi, kilogram fiyatı ile de vatandaşların yüzünü güldürmeye başladı. 1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağının kalkması sonrası balık tezgahlarında 40 TL’den yer almaya başlayan Karadeniz hamsisinin kilogram fiyatı bu hafta balıkçılarda 25 TL’ye kadar düştü.

Balık sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden Karadeniz hamsisi, kilogram fiyatı ile de vatandaşların yüzünü güldürmeye başladı. 1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağının kalkması sonrası balık tezgahlarında 40 TL’den yer almaya başlayan Karadeniz hamsisinin kilogram fiyatı bu hafta balıkçılarda 25 TL’ye kadar düştü. Havalar soğudukça bütün balık çeşitlerinde fiyatların daha da düşmesi bekleniyor.

Adana’da 20 senedir balık tezgahtarlığı yapan Nuri Terzi, balık fiyatlarının düşmesinden memnun olduğunu dile getirdi. Havaların soğudukça balık fiyatlarının düşeceğini söyleyen Terzi, “Hamsinin kilogramı düşmeye devam ediyor. Hamsiyi 40 liradan satmaya başlamıştık. Dün 30 liraya satarken, bugün 25 liraya satıyoruz. Hava soğudukça balık fiyatları düşmeye devam eder. Balık fiyatlarının düşmesi bizim de işimize yarıyor. Hem halkımız ucuza yiyor hem de biz daha fazla balık satıyoruz” diye konuştu.

Hamsinin yanı sıra diğer balık türlerinde de etiketlerin düştüğünü belirten Terzi; “Hamsi gibi diğer balıklarda da balık türlerinin bollaşması ile birlikte fiyatlar düştü. Bunlar arasında barbun 35 liradan, sarıkanat 35 liradan, çupra aynı şekilde 35 lira ile 40 lira arasında satılmaya devam ediliyor. Balıklarda şuanda çeşitler arttı, türler bollaştı. O nedenle vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile balıklarını alarak sağlıklı bir şekilde tüketebilirler. Balığın en leziz hali bu zamanlardır. Fiyatlar da uygun olduğu için vatandaşlarımız sofralarından balıkları eksik etmesinler.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu