Adana Güney Haber

BALIK SEZONU KAPANDI

BALIK SEZONU KAPANDI
78 views
19 Nisan 2021 - 1:34

Eylül 2020 itibari ile denizlerde avlanma yasağının kalkmasının ardından balık tezgâhları balıklarla dolup taşarken, yeni döneme ait avlanma yasağı 15 Nisan itibari ile başladı. Avlanan balıkların bir süre daha tezgâhlarda satışa devam edilmesinin ardından çiftlik balıkların tezgâhlarda varlıklarını devam ettirmeyi sürdürecek.

(HABER MERKEZİ)-Eylül 2020 itibari ile denizlerde avlanma yasağının kalkmasının ardından balık tezgâhları balıklarla dolup taşarken, yeni döneme ait avlanma yasağı 15 Nisan itibari ile başladı. Avlanan balıkların bir süre daha tezgâhlarda satışa devam edilmesinin ardından çiftlik balıkların tezgâhlarda varlıklarını devam ettirmeyi sürdürecek.

Kış mevsiminde sofralardan eksik olmayan balık için artık sezon kapanıyor. 15 Nisan itibari ile denizlerde başlayan av yasağı Eylül ayına kadar devam edecek. Tezgahlara son kez çıkan deniz balıklarına ise vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

Balık sezonunun bu sene bereketli geçtiğini belirten Balıkçı Erkan Çolak; “Balık her mevsim sevilerek tüketilse de sezonu kış mevsimi olduğu için kış mevsimi ile özdeşleşmiş ve kış mevsiminin olmazsa olmazı olan bir lezzetidir. Hem lezzettir hem de sağlıktır. Balık için artık sezon kapanıyor çünkü 15 Nisan itibari ile denizlerimizde avlanma yasağı başlıyor. Eylül ayına kadar da devam edecek yasaklar süresince bizler soğuk hava depolarında muhafaza ettiğimiz balıklarımızı ve her mevsimin lezzeti olan çiftlik balıklarımızın satışına devam edeceğiz. Bu sene balık sezonu açısından bereketli bir sezon olduğunu ifade edebilirim. Bir ara küçük avlanan balıklar gündem olsa da genel olarak denizlerden en leziz balıklar evlere girdi.” ifadelerini kullandı.

Sezonun son balıklarından vatandaşların bol miktarda satın alarak dondurucularında muhafaza edebileceklerini belirten Çolak; “Şuanda tezgahlarda son kez açık deniz balıkları bulunuyor. Artık bundan sonra da çiftlik balıklarının satışına devam edilir. Deniz balıklarını her zaman elinizin altında bulundurmak istiyorsanız bol miktarda satın alarak dondurucularınızda saklayabilir ve balık keyfinizi her zaman yaşayabilirsiniz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin