logo

Baroda Ruhsat Töreni

Küçük; “Hukukun üstünlüğünü ve savunmanın özgürlüğünü koruyacağız”

 Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 37 genç hukukçu, ruhsatlarını Seyhan Oteli Seyhan Balo Salonu’nda düzenlenen yüksek katılımlı törenle aldı.  Törende bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Küçük,  “Hukukun üstünlüğü kavramını, katılımcı demokrasiye olan inancımızı, hak ve özgürlükler noktasındaki tavrımızı her daim ortaya koyduk. Biz katılımcı, etkin, güçlü baro bakış açımızı yeni dönemde de hayata geçireceğiz. Birlikte yaşama ve yönetme kültürüyle 2600 avukatımızla aynı yolda ilerleyeceğiz” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 37 genç hukukçu, ruhsatlarını Seyhan Oteli Seyhan Balo Salonu’nda düzenlenen yüksek katılımlı törenle aldı.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük; törende yaptığı konuşmada; 13-14 Ekim’de Adana Barosu’nun genel kurulu ve seçimlerini tamamladıklarını anımsatarak, iki yıllık süreci kendi ve yönetim kurulu üyelerinin çok yoğun bir şekilde yaşadığını paylaştı.

Meslektaşlarının 30. Dönemde de kendisine ve yönetim kurulu arkadaşlarına yeniden görev tevdi etmesinden duyduğu mutluluğu ve teşekkürlerini sundu.

Av. Küçük,  “30. Dönemde de ülkemizin yargı sorunlarına, bağımsız ve tarafsız yargının işlerlilik kazanmasına, savunmanın özgürlüğüne yönelik çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Hukukun üstünlüğü kavramını, katılımcı demokrasiye olan inancımızı, hak ve özgürlükler noktasındaki tavrımızı her daim ortaya koyduk. Biz katılımcı, etkin, güçlü baro bakış açımızı yeni dönemde de hayata geçireceğiz. Birlikte yaşama ve yönetme kültürüyle 2600 avukatımızla aynı yolda ilerleyeceğiz” dedi.

EMEK VERENLERİ KUTLADI

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, sözlerine şöyle devam etti: “Aramıza bugün katılacak genç meslektaşlarımın çok başarılı birer avukat olacaklarına inancım tamdır. Hepsi birbirinden kıymetli pırlanta gibi meslektaşlarım. Bir yıllık süre staj dönemi çok önemli. Staj yaptıkları Büro avukatları da meslek etiği ve kurallarına bağlı avukatlar olarak ön plana çıkan meslektaşlarım. Ön sıralarda oturan anne ve babaları görüyorum. Hepsi evlatlarına haklı olarak büyük bir gurur ve parıldayan gözlerle bakıyorlar. Bu başarının gerçek mimarı olan aileleri de alkışlamanızı rica ediyorum.”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarına, 23 yıllık bir üstatları olarak nasihatlerde bulundu.

Av. Küçük, “Sizlerin “Genç Avukatlarla Gizli Konuşmalar” merhum üstad, Av. Ali Haydar Özkent’in “Avukatın Kitabı”  adlı eserinde geçen bilgileri aktarmak isterim. Ve özellikle muhtaç ve güçsüz görünmeyiniz. Avukatlığın bir disiplin mesleği olduğunu da asla unutmayız. Sizler sadece kendi isimlerinizi değil, sayısı 120 bini aşan Türkiye’deki avukat ordusunu temsil edeceksiniz. Sosyal ve özel yaşamlarında da daha dikkatli, daha kontrollü, haklıyken haksız algısı yaratmaksızın davranmak yükümlülükleri var. Genç arkadaşlarımızın bu bakış açısını sürdüreceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Baro Başkanı Av. Küçük, genç meslektaşlarına baronun 30 komisyonu olduğunu ve ilgi duydukları çalışma alanlarında yer almaya davet etti.

 

 

Share
219 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.