hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

“BASIN DEMOKRASİMİZİN VAZGEÇİLMEZİDİR”

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2017 - 1:05

/ 249 views kez okundu.
“BASIN DEMOKRASİMİZİN VAZGEÇİLMEZİDİR”

VALİ DEMİRTAŞ: “BASIN DEMOKRASİMİZİN VAZGEÇİLMEZİDİR”

 Adana Vali Mahmut Demirtaş, basında sansürün kaldırılışının 109. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Demirtaş mesajında; “demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birini teşkil eden basın mesleği;  kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Vali Mahmut Demirtaş, basında sansürün kaldırılışının 109. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Demirtaş mesajında; “demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birini teşkil eden basın mesleği;  kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır” dedi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş yayımladığı yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Ülkemizde 24 Temmuz 1908 tarihinden bu yana her yıl 24 Temmuz Günü; “Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Toplumun bilgilendirilmesi yolunda haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olmasının yanı sıra demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birini teşkil eden basın mesleği;  kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Kamuoyu adına üstlendikleri görevi; toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, ilkeli, bağımsız ve tarafsız bir anlayışla gerçekleştiren basın çalışanlarımız; toplumu her konuda aydınlatma, bilgilendirme, haberdar etme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli görevleri en zor şartlar altında dahi yerine getirmektedir. Kamu adına gerçekleri araştırma ve doğru haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğini layıkıyla yerine getiren basın çalışanlarımız her türlü takdiri hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumsal barış ve huzurun önemli gereksinimi olan doğru ve sağlıklı bilgi akışının sağlanmasına, demokrasimizin güçlendirilmesine önemli katkılar sağlayan tüm basın mensuplarımızın, “24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı”nı içtenlikle kutluyorum.

Daha çağdaş ve müreffeh bir Türkiye yolunda üstlendikleri sorumluluğu meslek ilkelerine uygun olarak yerine getiren basın mesleğinin tüm çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”