hava 29° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.160,00 % -0.14
SON DAKİKA

Başkan Çelikcan Adanalılara teşekkür etti

Son Güncelleme :

18 Temmuz 2017 - 0:15

/ 208 views kez okundu.
Başkan Çelikcan Adanalılara teşekkür etti

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan FETÖ’nün ve iç ve dış işbirlikçi hainlerle gerçekleştirmek istediği darbe girişiminin yıl dönümünde Merkez Parkta düzenlenen anma törenlerine katılan vatandaşların rahat etmesi büyük çaba sarfeden Yüreğir Belediyesi Toroslardan 2 kamyon kar, 4 kamyon karpuz, yemek, çay servisi yaparak meydanı dolduran 10 binlerce vatandaşın ihtiyacını karşıladı. Başkan Çelikcan adanalı hemşehrilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ADANA (GÜNEY HABER)-Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan FETÖ’nün ve iç ve dış işbirlikçi hainlerle gerçekleştirmek istediği darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı  konuşmada ”Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen hain terör örgütü FETÖ ve işbirlikçileri Türk Milleti’nden bir tokat daha yemiştir. Türk halkı tanka topa göğsünü siper ederek elde ettiği kazanımları korumuştur. O gece şehit olan 249 vatan evladı  ve 2 binden fazla gazimiz tarihin altın sayfalarında yerlerinde alacaktır. Vatan hainleri şunu iyi bilsin ki bu topraklarda bayrak inmeyecek, ezan susmayacaktır. Yeter ki birliğimizi ve beraberliğimizi korumaya devam edelim.” şeklinde konuştu.

Merkez Parkta düzenlenen anma törenlerine katılan vatandaşların rahat etmesi büyük çaba sarfeden Yüreğir Belediyesi Toroslardan 2 kamyon kar, 4 kamyon karpuz, yemek, çay servisi yaparak meydanı dolduran 10 binlerce vatandaşın ihtiyacını karşıladı.

Türk Milletinin ve Adanalı vatandaşların her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan  ”15 Temmuz 2016 günü Türkiye tarihinin en acı ama aynı zamanda en güçlü mücadelesine sahne oldu. Hain kalkışma karşısında büyük bir sınav verdik ve bu sınav hala devam ediyor.Başta  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın kararlı duruşu; Milletimizin feraset ve basireti ile bu hamle önlendi. O gün bütün Türkiye, 249 Şehit binlerce gazi ve isimsiz kahramanlarımız bir destan yazdı. Bu destan tarihin dilinden hiç düşmeyecektir.

Geçen yıl milli iradeden yana olan hemşerilerilerimiz  1 aya yakın meydanları boş bırakmayarak hainlere en güzel cevabı vermişlerdi. Aradan 1 yıl geçmesine rağmen aynı coşku ve şevkle yine meydanlara koşa koşa geldiler. Yüreğir Belediyesi olarak buraya gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sabaha kadar alanda ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi kendilerine sunduk. Türk Milleti ve Adanalı hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Ben de bu milletin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum.

15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız. Türk Milletinin destanlar yazdığını hep tarih kitaplarından okuyorduk. 15 Temmuz 2016’da tarihin nasıl yazıldığını tüm dünya gördü. Söz konusu vatan olduğunda gözünü kırpmadan şehadete koşulduğunu dünya âleme bir kez daha gösterdi. O gece şehit olan 249 vatan evladı ve 2 binden fazla gazimize bir kez Türk milleti adına şükranlarımı sunuyorum. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece hiç bir güç bizi yenemez.