logo

09 Mayıs 2019

Başkan Çetin, ABD programını iptal etti

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tasarruf tedbirleri nedeniyle temmuz ayındaki ABD programını iptal etti. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Belediyede tasarruf tedbirleri uyguluyoruz. Bunu kendim için de uygulamam lazım” dedi. 
ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tasarruf tedbirleri nedeniyle temmuz ayındaki ABD programını iptal etti. 
Başkan Çetin’in 18-20 Temmuz tarihlerinde ABD’nin Teksas Eyaletinin Dallas kentinde uluslararası bir sempozyuma katılması planlanmıştı. İlgili müdürlüğün bu konudaki talebi Çukurova Belediye Meclisi’nin gündemine geldi. Gündem maddesi okunduktan sonra söz alan Başkan Soner Çetin, belediyede tasarruf tedbirleri uygulandığını belirterek, “Aslında gitmeyi çok istiyordum. Ancak tasarruf tedbirlerini kendime de uygulamam lazım. Biraz pahalıya maloluyor. Bu konuyu müdürlüğe iade edelim” dedi. 
Bunun üzerine, Çukurova Belediye Meclisi, Başkan Soner Çetin’in isteği doğrultusunda yazıyı ilgili müdürlüğe iade etti. 

MAKAM ARACINA SON VERMİŞTİ 
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 2014 yılında seçildiğinde, ilk iş olarak, kendi makam aracından başlayarak, belediyede kiralık araç ve makam aracı uygulamasına son vermişti. Çetin, “Halkımızın bütçesini doğru kullanmak ve masrafları en aza indirgemek için geçen dönem yaptığımız örnek uygulamaları bu dönemde de devam ettirerek, halkımızın parasını en iyi şekilde kullanmaya özen göstereceğiz” diye konuştu. 

Share
380 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.