logo

Başkan Çetin’den Karikatür Festivali’ne davet

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sanatseverleri bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’ne davet etti. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sanatseverleri bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’ne davet etti.
Başkan Çetin, Karikatür Festivali’nin dolu dolu geçeceğini belirterek, “Dünyaca ünlü karikatür sanatçılarımızın katılacağı kültür ve sanat festivallerimizden olan Karikatür Festivali’miz, yarın saat 13.30’da Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde start alacak. Festivalimize, tüm sanatseverlerimizi bekliyoruz” dedi.
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nin iki yılda dünya kültür-sanat gündemine damgasını vurduğunu ifade eden Başkan Soner Çetin, “Bu yıl düzenleyeceğimiz festivalimize, yine Türkiye’nin ve dünyanın ünlü karikatür sanatçıları katılıyor. Karikatür tarihi ve özel sunumlarla başlayacak olan programımız, sergi açılışları, söyleşiler, atölye çalışmaları, imza günü ile devam edecek. Ustaların öğrencileri, öğrencilerin de ustaları çizeceği atölye çalışması festivale renk katacak” diye konuştu.
Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana, özelikle gençlere yönelik projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çetin, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için de çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenlediklerini kaydetti. Orhan Kemal Edebiyatl Festivali, Yılmaz Güney Anma Etkinliği, Nazım Hikmet Anma Etkinliği, Karikatür Festivali gibi düzenli olarak gerçekleştirilen festivallerle Adana’yı kültür ve sanat kenti haline dönüştürdüklerini söyleyen Başkan Çetin, konser ve şölenlerle de Adanalı sanatseverleri, ünlü sanatçılarla buluşturduklarını kaydetti.
3. Ulusalarası Çukurova Karikatür Festivali’ne, Latif Demirci, Marilena Nardi, Luc Paul Descheemaecher, Ramize Er, Raku Ichikawa, Köksal Çiftçi, Hikmet Aksoy, Necati Abacı, Ali Fuat Süer, Aslı Alpar, Oğuz Demir, Saadet Demir, Coşkun Göle, Hayati Boyacıoğlu, Nuray Çiftçi, Hicabi Demirci, Erdoğan Karayel, Ali Raşit Karakılıç, İ. Serdar Sayar, Mehmet Saygın, Prof.Dr. Halis Dokgöz, Volkan Demir, Metehan Pehlivan, Sefa Sofuoğlu ve Tarık Kılıçarslan katılacak.

Share
325 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.