Adana Güney Haber

Bayramlıklar vitrinlerde kaldı

Bayramlıklar vitrinlerde kaldı
159 views
13 Mayıs 2021 - 21:50

Bu yıl Ramazan Bayramı tam kapanma dönemine denk gelince, bayramların vazgeçilmezi olan bayramlıklar da satılmayıp vitrinlerde kaldı.

(HABER MERKEZİ)-Bu yıl Ramazan Bayramı tam kapanma dönemine denk gelince, bayramların vazgeçilmezi olan bayramlıklar da satılmayıp vitrinlerde kaldı.

Pandemi dönemi ile birlikte ülke olarak tam kapanma dönemine girmemiz birçok sağlık açısından olumlu sonuçlar vermeye başlarken birçok iş kolunun da satış yapmalarına engel oldu. Bayramların vazgeçilmezi olan yepyeni bayramlık kıyafetler, insanların evlerinde kalacakları bu süreçte satılmadı, elde kaldı. Mağazalar ise umutlarını tam kapanma sonrasında satışların artacağı ümidi ile tam kapanma sonrasına bırakmış durumda.

Uzun süredir kapalı olan kıyafet mağazaları, bayram satışları yapamadı. Vatandaşların evlerinde geçirecekleri bayramda bayramlık almaya sıcak bakmadıklarını belirten mağaza yetkilileri; “Bu sene Ramazan bayramı tam kapanma dönemine denk geldiği için satışlarımız olmadı desek yeridir. Çünkü insanlar evlerinde kalacakları, herhangi bir ziyarete gitmeyecekleri için bayramlık kıyafetler gerek kendileri gerekse de çocukları için almadılar.” Diye konuştular.

Kapanma sonrasından umutlu olduklarını kaydeden Mağaza Yetkilileri; “Biz satış yapmayı, vatandaşlarımız da alışveriş yapmayı, mağaza mağaza dolaşmayı özlediler biliyoruz. Bu nedenle de tam kapanma sonrasında mağazalarımızı açtığımızda satışlarımızın olacağını ümit ediyoruz. Her şeyden önce sağlık gelir. Bu bayram böyle geçiyor ancak umudumuz önümüzdeki bayramlarımızı eski bayramlarımız gibi geçireceğimiz günlerimize kavuşuruz.” ifadelerini kullandılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin