Adana Güney Haber

Belemedik Her Mevsim Ayrı Bir Güzel

Belemedik Her Mevsim Ayrı Bir Güzel
Fazilet Kalaycı
Fazilet Kalaycı( fazilet@adanaguneyhaber.com )
363 views
20 Ekim 2020 - 0:46

Adana’nın önemli gezi noktalarından bir tanesi olan Pozantı ilçesine bağlı Belemedik, yaz kış demeden yılın 4 mevsiminde ziyaretçi ağırlamayı başarıyor. Her mevsimi ayrı güzel olan Belemedik’e gelenler gördükleri eşsiz manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemiyorlar.

Doğa turizmi denilince Adana’da ilk akla gelen yer Belemedik oluyor. Buranın havası, doğası, nostaljik görüntüsü insana bütün stresini, yorgunluğunu unutturuyor. Etrafa baktığınızda tablo gibi her yer. Adana’nın merkezine kar yağmaz ama buraya her sene kar yağar. Kar yağdığı zamanda gelip görmek gerekir buraları. Şuanda sonbahardayız ve burası sonbaharın verdiği huzuru en güzel şekilde yansıtıyor. Buraya gelen zaten tekrar gelmek istiyor. Henüz daha gelmemiş olanlara da tavsiyem mutlaka gelip görmenizdir. Özellikle her mevsim gelin ki doğadaki harika değişimi kendi gözlerinizle görebilin

Yazı ayrı baharı ayrı güzel olan Belemedik her mevsim ayrı bir güzelliğe sahne oluyor. Belemedik, sararıp dökülen yaprakların sessizliğe bürünmüş doğanın huzurunu hissetmek isteyenlerin sonbaharda en önemli adresi olmaya devam ediyor.

Doğal güzellikleri sayesinde fotoğraf çektirmek için güzel mekân arayanların da uğrak yeri oluyor. Özellikle trenin geçtiği tünelin giriş kapısı birçok fotoğrafta doğal fon görevi görüyor. Bu güzellikler aynı zamanda düğün fotoğrafı için farklı yerler arayanların önemli bir mekânı olmuş durumda. Evlilik fotoğrafları için en güzel pozlar da Belemedik’in harika doğasında veriliyor.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -